King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)

Goto down 
+5
Kanuska
Lili
karinga
Něma
S1M0NE
9 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptySun Feb 10, 2008 6:35 pm

Do malého ospalého městečka přijíždí spisovatel, aby zde dokončil svou knihu. Současně s ním se v opuštěném strašidelném domě nad městem zabydlí podivný nájemník a příběh s klasickou upírskou tematikou může začít ... Stephen King nechá čtenáře nahlédnout do života malého města a představuje celou řadu jeho obyvatel. A právě psychologie postav a popis vztahů mezi lidmi na maloměstě odlišuje tento román od tuctových hororů s podobnou tématikou.
V pořadí druhý román Stephena Kinga, který jej definitivně zařadil mezi světové klasiky tohoto žánru.

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) L25933vb7

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) 98601787208773sx0
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Něma
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 13
Age : 37
Bydliště : Salem´s Lot
Oblíbená Kingova kniha : TO
Oblíbená kingova postava : Ben Mars
Registration date : 28. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyThu Apr 23, 2009 12:08 am

Suprová knížka, hodně dobře se čte. Má celkem pesimistický konec, ikdyž která Kingovka ho nemá že:-) Určitě stojí za přečtení.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyThu Apr 23, 2009 7:44 am

Souhlasím. Kvůli ní mám ale na klice ode dveří pověšený křížek...jen pro jistotu XD
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyThu Apr 23, 2009 7:45 am

Mě by asi dost štvalo, kdybych psala příběh, snažila se ho napsat co nejpodrobněji a pak by mi tam nějakej chytrolín udělal plno škrtů
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyMon Apr 27, 2009 1:54 pm

jj to naštve ale když to tak vezmu tak v "O psaní" king píše něco o tom, že se nesmíme bát ve svém díle šktat, aby to pak bylo napínavější a zajímavější a ne kopec nudy.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Lili
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 5
Age : 34
Bydliště : Olomouc
Oblíbená Kingova kniha : všechny
Oblíbená kingova postava : Carrie
Registration date : 28. 04. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 1:01 pm

Moje první kniha od Kinga. Možná proto mě tak uchvátil, kvůli mé úchylce s vampirismem Smile
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 5:08 pm

Jenže King nenapíše nudu i kdyby se o to moc snažil. Stějně musí být dost zvláštní člověk..
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 6:55 pm

Je úžasné, jak se King dokáže vcítit do naprosto různorodých postav a vytěžit z toho maximum... občas si říkám jestli nemá nějakou "zvláští schopnost" díky které dokáže nahlédnout do nejčernějších koutů lidské duše a ten deš co tam uvidí, pak zpracuje po svém. Prostě nechápu, kde furt bere tu inspiraci na příběhy...... Smile
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 7:06 pm

Řwkla bych, že ve světě kolem sebe. Možná že ho trochu poznamenal ten odchod jeho otce, když byl ještě hodně mladý. Možná si taky prožil svoje, ale to jak ten strach umí zpracovat je prostě neuvěřitelné. Měl by se založit nový žánr podle Kinga, ale stejně by tam krom něj skoro nikdo nezapadal.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Něma
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 13
Age : 37
Bydliště : Salem´s Lot
Oblíbená Kingova kniha : TO
Oblíbená kingova postava : Ben Mars
Registration date : 28. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 8:00 pm

Mě spíš někdy příjde jestli to má v hlavě úplně v pořádku, protože některé ty příběhy nemůže vymyslet normalní člověk Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 8:24 pm

No jo.. ale v tom případě to nemáme v hlavně úplně v pořádku ani my, když ty jeho příběhy tak milujem Very Happy
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 9:27 pm

Má prostě velkou fantasii a dokáže to skvěle přenést na papír. Mě třeba někdy docela štve když se King spojuje jenom s hororem, mě třeba baví víc i ty témata, která nejsou přímo klasicky hororová a třeba jsem si hrozně oblíbila Temnou věž (tedy za tím mám za sebou jen tři díly) a to není horor ale spíš fantasy. já jinak horory za nějak moc nemusím ale ten Kingovo jedinečný styl mě prostě hrozně baví. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyTue Apr 28, 2009 9:55 pm

Jo, taky se vám někdy stalo, že na otázku co čtes, se po odpovědi - od Kinga... ozvalo "fuuuj, horor.. to nesnáším" apod.? A vysvětlujte pak že jeho knihy nejsou o litrech krve a pochodujících mrtvolách.... že u něj je hlavní příběh, a že to nadpřirozeno jsou vlastně jen podružné kulisy k mrazivému příběhu.... Zatím na podobné věty odpovídám "a vykoupení z věznice Shawshank si viděl?" Very Happy málo kdo mi věřil, že na počátku tohodle byl ten krvelačný King Smile
Návrat nahoru Goto down
Něma
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 13
Age : 37
Bydliště : Salem´s Lot
Oblíbená Kingova kniha : TO
Oblíbená kingova postava : Ben Mars
Registration date : 28. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyWed Apr 29, 2009 12:30 am

Jasně, no kdo nečetl nepochopí a těžko vysvětlovat. Já se přiznám, že když jsem s Kingem začínal tak jsem taky původně myslel jaké nepíše ,,bezduché" krváky, ale opak byl pravdou a dnes na nho nedám dopustit:-)
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyWed Apr 29, 2009 1:41 pm

Jo tak oni jsou furt všichni hrozně chytří, ale při tom nepřečetli ani třeba slovo. Mě se líbí spíš ty jeho psycho knížky a hl. duchařina viz Osvícení Smile
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyMon Sep 14, 2009 12:13 am

Práve som dočítal túto super knihu. Nato, že je to Kingova druhá kniha,ktorú napísal je v nej vidieť ten majstrov talent pri rozpisovaní jednotlivých postáv, pri rozvíjaní jednotlivých príbehov a jeho závideniahodná fantázia. V knihe vystupuje veľa postáv a každá má svoj príbeh, s ktorým Vás kniha zoznámi. Ale nemusíte sa lakať, medzi jednotlivými postavami a príbehami sa nestratia ani začiatočníci, ktorí s Kingov začínajú. Kniha a jednotlivé príbehy postáv Vás rýchlo vtiahnu do seba a veľmi ľahko sa zžijete s Benom /popr. inou postavou/ a budete jej fandiť. Táto kniha je fakt horor /doporučujem čítať v noci pri otvorenom okne/ a stretnete sa tu s tématikou vampirismu, ktorá je veľmi reálne podaná a rozpísaná. Budete hltať každú stránku a zimomriavky Vám budú behať po chrbte keď otec Callahan bude rozprávať o inkubusovi, stretnutie s Barlowom, pri každej návšteve Marstenovho domu+ jeho príbehu a hlavne pri samotnom Straker-ovi, nožoch a schodoch- tí čo čítali určite vedia ...Nebudem to tu celé rozpisovať, len naozaj ju odporučam, takže kdo ju nečítal nech napraví túto velkú dieru. Na Salem´s Lot tak ľahko nezabudnete...100%

Arrow Inak videl som aj film
kód:
http://www.csfd.cz/film/117498-prokleti-salemu-salems-lot/
a musím povedať, že nieje zlý a drží sa Kingovej predlohy /viacmenej/, ale na knihu sa nechytá...
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyFri Dec 11, 2009 10:49 pm

Moje první Kingova kniha,kdysi dávno...Od té doby se v noci z postele raději nedívám do okna.
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptySat Dec 12, 2009 2:38 am

leon66 napsal:
Moje první Kingova kniha,kdysi dávno...Od té doby se v noci z postele raději nedívám do okna.

Tak to jsme na tom stejně... s tím oknem Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
misanda
Nováček
Nováček
misanda


Poeet p?íspivku : 4
Age : 41
Bydliště : ;)
Oblíbená Kingova kniha : Ostrov Duma Key
Oblíbená kingova postava : Wireman
Registration date : 01. 01. 10

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyFri Jan 01, 2010 3:16 pm

nevíte kdy vyjde v cz Under the dome????
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptyFri Jan 01, 2010 4:20 pm

misanda napsal:
nevíte kdy vyjde v cz Under the dome????

Přesný datum vydání ještě Beta neuvedla (nebo o tom aspoň nevím), akorát vím že to bude někdy v roce 2010 Very Happy Ale už se na ní taky moc těším. A pro příště prosím piš dotazy k vhodným tématům, tahle debata je o Prokletí Salemu Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptySat Dec 08, 2012 10:47 pm

PRO MĚ JEDNA Z NEJLEPŠÍCH KNIH KINGA,TAKHLE MÁ VYPADAT SPRÁVNÁ UPÍŘINA,FILM TAKY NENÍ ŠPATNÝ JEN DOUFÁM ŽE KING NENAPÍŠE KE KNIZE POKRAČOVÁNÍ PROTOŽE TEN KONEC JE DOKONALÝ A KDO CHCE VĚDĚT JAK TO DOPADLO V SALEMU VÍC,PŘEČTĚTE SI TEMNOU VĚŽ
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptySun Dec 09, 2012 4:50 pm

V Temné věži se nikdo nedozví, jak to dopadlo v Salemu, dozví se pouze osudy otce Callahana po jeho útěku za Salemu.
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) EmptySun Dec 09, 2012 7:58 pm

A co jsem tim asi jiného myslel?!!!Jinak otec Callahan je asi nejzajímavější poztava z tohoto románu,je zajímavé že vždy to s ním skončí stejně at už je to filmová verze nebo pokračování v temné věži...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)   Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Prokletí Salemu / Salem's Lot (1975)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Vztek / Rage (1975)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: