King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Osvícení / The Shinning (1977)

Goto down 
+6
Shogin
karinga
hestian
Dana
April
S1M0NE
10 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptySun Feb 10, 2008 6:42 pm

Hotel Overlook je považován za nejkrásněji položené horské letovisko na světě, ale nový správce Jack Torrance, jeho žena Wendy a jejich pětiletý syn Danny v něm spatřují každý jinak mnohem víc než jeho krásu. Jack viděl v Overlooku příležitost uniknout životní smůle a zoufalství, Wendy zase kýženou samotu, která by mohla být poslední příležitostí k zachování narušené rodiny, a Danny?
Danny, požehnaný i prokletý náhlým osvícením, darem předvídavosti, viděl věci, které přesahovaly chápání malého kluka. Ve sto deseti prázdných pokojích Overlooku viděl skryté zlo, které číhalo jen na ně....

Osvícení / The Shinning (1977) K2653bg9
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
April
Nováček
Nováček
April


Poeet p?íspivku : 6
Age : 46
Bydliště : Praha
Oblíbená Kingova kniha : Černý dům
Oblíbená kingova postava : svým zůsobem každá
Registration date : 13. 03. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyThu Mar 13, 2008 9:30 pm

Osvícení ve verzi, kterou mám, má na přebalu upozornění nečíst, když se setmí. Přiznávám, že jsem dočetla v noci a knihu odložila na druhý konec pokoje. Hýbající se zviřátka vytvořená z křoví ve mně zanechala silný dojem Twisted Evil

Bylo to moje první setkání s Kingem a stalo se základním kamenem mojí sbírky.

Spousta lidí by nesouhlasila, ale knižní verze z mého úhlu pohledu těžce převažuje zfilmovanou podobu, kde Nicholson, ačkoliv super ujetej, převzal podle mě vládu nad celým filmem a ztratil se samotný příběh.
Návrat nahoru Goto down
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Jul 18, 2008 9:35 pm

s tím souhlasím, v tom filmu vůbec nehrál žádnou roli kotel a v knize to byl celkem stěžejní prvek..
Návrat nahoru Goto down
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Jul 18, 2008 9:54 pm

ted sem to dočetla, docela mě z toho mrazilo.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 9:59 pm

Tuhle knihu miluju. Malej Danny je pro mě hrdina a i když to končí tak napůl dobře, je to prostě pecka. Myslím, že ji řadím mezi svoje nejoblíbenější náležitě a ted momentálně sháním zfilmovanou podobu, kde se dá. Přiznám se, že když jsem četla, jak byla ta ženská v té vaně, nechodila jsem pak pomalu týden sama do koupelnyXD
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 10:11 pm

jj na film určitě jukni, ikdyž starší tak dobrej
Návrat nahoru Goto down
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 10:14 pm

Dana napsal:
s tím souhlasím, v tom filmu vůbec nehrál žádnou roli kotel a v knize to byl celkem stěžejní prvek..

tak jestli chceš filmové zpracování, které se opravdu drží předlohy, tak se podívej na Remake od Micka Garrise z roku 1997... Kubrickova verze je převážně kubrickovým dílem...
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 10:46 pm

Já bych byl vděčná za jakékoli filmové zpracování. Bohužl většinou nikdo neví, kde bych to mohla online shlédnout, ale já se nevzdávámXD
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 10:48 pm

Já bych ti to půjčilo Smile ale jedině že bych ti to poslala poštou Very Happy
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 10:52 pm

Jéj to jsi hrozně moc hodná, ale já se po tom ještě podívám:) ale fakt moc děkuju. Beru tě za slovo a jestli opravdu nikde nenajdu, pak ti poprosí tebe:)
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyFri Oct 10, 2008 10:56 pm

Wink ok když tak dej vědět
Návrat nahoru Goto down
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptySat Oct 11, 2008 11:35 am

karinga napsal:
Já bych byl vděčná za jakékoli filmové zpracování. Bohužl většinou nikdo neví, kde bych to mohla online shlédnout, ale já se nevzdávámXD

mno online shlédnout to ti též neporadím, ale jestli o to opravdu stojíš, tak si to stáhni přes torrenty, například na www.piratebay.org to najdeš určitě, tam jsem šel i zfilmované Nezbytné věci nebo Žhářku, takže Osvícení tam bude určitě :-) ale spíše doporučuji verzi od Micka Garrise, jestli chceš vidět opravdu to Osvícení, které znáš ;-)
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyThu Dec 18, 2008 6:14 pm

Mám hoooo!!!A hlavně díky vám ! Takže všm mocinky díky! Získala jsem ho na aukru za 250 kč v hezoučkým stavu a skákala jsem s ním půl hodiny doma v kuchyni, než jsem měla to srdce položit ho z ruky XD Smile díky moc všem
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptySun Jan 18, 2009 5:13 pm

Úžasně strašidelná kniha. Přitom je zajímavé, že na to jak je kniha tlustá, není v ní až tolik mrtvol a krve. Za to je v ní spoustu děsu, rovnoměrně rozděleného v náznacích, že mám knihu, i jako dospělá, potíže číst po desáté večerní Smile

Filmovou Kubrickovu verzi jsem viděla - a je to vlastně jen o spisovateli, kterému v tajemném hotelu hrklo v kouli, a teď se snaží zabít svoji ženu a malého synka. S knihou bych to moc nesrovnávala, protože se mi tam nějak ztratil celý příběh jenž je v knize vylíčen.
Návrat nahoru Goto down
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyMon Jun 15, 2009 5:10 pm

Velmi dobrá a hlavně napínavá kniha, King dokáže perfektně popsat a podat svět a pohled očima dítěte (nejen v Osvícení). Vztah k otci, který se postupně stává šíleným je skutečně podán velmi uvěřitelně a jde z něj mrazivý pocit a strach.

Oproti filmovým kritikům se mi ale nelíbilo zfilmování, to byl jiný a velmi plytký příběh...
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptySun Dec 09, 2012 12:59 am

URČITĚ JEDNO Z NEJLEPŠÍCH DĚL MISTRA VÝBORNĚ POPSANÉ OPROTI FILMUM NEMÁ SLABÉ MÍSTO,KING VYUŽIL PERFEKTNĚ SVÉ ZKUŠENOSTI ZE ZAVISLOSTI NA ALKOHOLU
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) EmptyTue Jan 22, 2013 2:02 am

Osvícení / The Shinning (1977) RaDdp
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Osvícení / The Shinning (1977) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Osvícení / The Shinning (1977)   Osvícení / The Shinning (1977) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Osvícení / The Shinning (1977)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: