King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Konec Temné věže

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyThu Feb 04, 2010 8:23 pm

Právě jsem podruhé dočetl Temnou věž a přišel jsem na zvláštní věc.Tentokrát jsem knihu nečetl až do konce(s Kingovým dovětkem),ale úmyslně jsem skončil u Epilogu,tj.u setkání Sussanah,Jakea a Eddieho a zjistil jsem,že se mi tenhle konec zamlouvá víc než ten,který následuje.Přišlo mi prostě nějak přirozenější ponechat v tajnosti,co vlastně Roland v Temné věži nalezl a skončit setkáním části bývalého ka-tet.
Říkám díky,sai Kingu.
A co vy?Četli jste až do konce?


Naposledy upravil leon66 dne Mon Apr 05, 2010 10:11 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyThu Feb 04, 2010 10:14 pm

Myslím, že všichni četli až do konce Very Happy
To setkání je sice krásný a uspokojivý závěr jenže jen pro ty tři. Ta představa, že bych netušila jak to dopadlo s Rolandem a co našel ve veži...... ikdyž to je u něj konec bez konce, tak bez toho by to nešlo. Alespoň já si to neumím představit.
Prostě Rolandem to začalo a Rolandem to muselo skončit.

A i kdyby si s touhle myšlenkou King pohrával... tak mu muselo být jasné, že po těch letech nesdělit tajemství věže by bylo nefér vůči čtenářům Smile

toť můj názor
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyThu Feb 04, 2010 10:51 pm

Ano,Rolandem to muselo skončit,navíc si tím King ponechal elegantní možnost,jak-případně-pokračovat(Roland má svůj znovu nalezený roh,příběh se může vyvíjet úplně jinak).Nicméně plně souhlasím s autorem,když ke konci Temné věže napsal,že to podstatné na příběhu je cesta,nikoli cíl.
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyThu Feb 04, 2010 11:06 pm

Ano souhlasím Wink
Spousta čtenářů byla zklamaná z konce - ale vzhledem k tomu, jaký úžasný příběh "konci" předcházel...... jsem nepochopila z čeho byli zklamaní. Popravdě, co si kdo myslel, že tam Roland najde? Susan? Smrt? Boha, kterému by vynadal za svůj osud? :d
Podle mě svým způsobem našel buď novou šanci, nebo uvízl v opakujícím se pekle.... Kingovi se skvěle podařilo ukončit příběh a přitom ho nechat otevřený.
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyThu Feb 04, 2010 11:28 pm

Doufejme,že to byla ta první možnost.A určitě ta šance nebyla první-jakpak se asi Rolandův příběh odvíjel před tímto,který sepsal King?
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyFri Feb 05, 2010 1:20 pm

Vzhledem k tomu, jaká je Roland palice dubová Smile si myslím, že se tak trochu motá v začarovaném kruhu a jeho nová cestá k věži se příliš neliší od té předchozí, prostě Roland je tak "trochu" posedlý věží.
Na druhou stranu, bylo by hezké kdyby našel cestu ven z kruhu.... a kdyby nám tenhle příběh King předal... což asi už nepředá Sad
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže EmptyFri Feb 05, 2010 5:43 pm

Nikdy neříkej nikdy-dokud je naživu,naděje trvá.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Konec Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Konec Temné věže   Konec Temné věže Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Konec Temné věže
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Sága Temná věž-
Přejdi na: