King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Student ze Zlína točí horor podle Kinga

Goto down 
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Student ze Zlína točí horor podle Kinga Empty
PříspěvekPředmět: Student ze Zlína točí horor podle Kinga   Student ze Zlína točí horor podle Kinga EmptyThu Mar 11, 2010 10:27 pm

Studentovi zlínské univerzity Robinu Kašpaříkovi (24) závidí mnozí světoví režiséři. Proslulý mistr hororu – americký spisovatel Stephen King – mladému nadějnému filmaři dovolil, aby natočil jeho povídku Jsem brána. Za to mu Kašpařík zaplatí pouze symbolický dolar!

Student 4. ročníku již dokončil první verzi scénáře. „Nesmírně si toho vážím a denně makám,“ vysvětlil Robin, který horory miluje od dětství. Stephen King patří k jeho oblíbencům.

K mistru strachu se Kašpařík dostal přes svůj horor Seance, který natočil loni. Bodoval s ním na festivalech od Hollywoodu až po Kapské Město. Na festivalu v kanadském Torontu pozval Kašpařík na Seanci i Jacka Ketchuma, autora thrillerů a přítele Stephena Kinga. Toho snímek tak nadchl, že studenta doporučil Kingovi.

„Poslal jsem mu DVD a dopis s tím, že bych rád natočil jeho povídku. On souhlasil a brzy jsem dostal k podpisu smlouvu. Nechtělo se mi tomu věřit,“ svěřil se mladík. „Klasické horory, to byly moje večerníčky! Bál jsem se, ale ten strach jsem měl rád. Otec měl videopůjčovnu a všechny novinky měl doma. Naši neměli tušení, na co se dívám,“ přiznal student, který pro hlavní roli Kingovy povídky Jsem brána oslovil Karla Rodena. Na snímek o rozpočtu přibližně 600 tisíc teď shání sponzory společně s hercem Pavlem Novým, který je z mladého režiséra nadšený a hrál v jeho snímku Seance.

Student ze Zlína točí horor podle Kinga 517443_kasparik-king
Povídku Jsem brána si Kašpařík našel v Kingově sbírce Noční směna


ZDROJ
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
 
Student ze Zlína točí horor podle Kinga
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Stephen King :: Články a rozhovory-
Přejdi na: