King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)

Goto down 
+2
karinga
S1M0NE
6 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptyMon Feb 11, 2008 5:02 pm

Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří nejsou zrovna příznivci Mistra hororu. Sám King je označuje za "přirozeně šťastnou knihu" a uvádí, že " tři z nich nejsou horory". Se dvěma novelami se čeští čtenáři mohli setkat v dnes už historickém prvním vydání Kinga u nás vůbec - vyšly v roce 1991 v nakladatelství Práce pod názvem jedné z nich, Nadaný žák. Tři jsou u nás známy také ve filmové podobě: Tělo bylo natočeno pod názvem Stůj při mě (Stand By Me), Nadaný žák byl distribuován pod původním názvem a film Vykoupení z věznice Shawshank vypustil z titulu Ritu Hayworthovou. Kniha Čtyři roční doby vychází nyní v úplné podobě, jak ji koncipoval Stephen King.

Novely:
- Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank (Rita Hayworth and Shawshank Redemption)
- Nadaný žák (Apt Pupil)
- Tělo (The Body)
- Dýchací metoda (The Breathing Method)

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) 868tm9

Výběr "Nadanný žák", který u nás vyšel v roce 1991 obsahuje pouze povídky:
- Nadaný žák (Apt Pupil)
- Tělo (The Body)

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) 6276yz5
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptyFri Oct 10, 2008 10:43 pm

Spiler

Vykoupení z věznice Shawshank je krásný příběh plný touhy po svobodě a trpělivosti. Hlavní hrdina Andy, je pro mě zvláštním okořeněním knihy, protože je fakt neskutečný kliďas. Navíc to úplně krásně ideálně zkončí a tohle je snad jedna ze dvou knih, u kterých jsem za happy and ráda( ta druhá by byla Zelená míle, kdyby skončila dobře..kéž byXD)
I jako film je hezky podaný a hl. hrdina Tim Robbins mi naprosto utkvěl v paměti.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptyFri Oct 10, 2008 10:58 pm

Opět jedna z nejlepších věcí do King napsal... Vykoupení z věznice Shawshank překrásný příběh o naději jak jako povídka, tak na filmovém plátně, kde bych si dovolil říct, že překonává povídku! Film je společně se Zelenou mílí nejlepší adaptace a vůbec filmy jaké jsem kdy viděl!
Zbylé povídky též naprostá slast, nemám žádné námitky :-) je vidět, že King neumí psát jen horrory...
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptyFri Oct 10, 2008 11:00 pm

Jo to je na něm to skvělý. Píše překrásný horory, po kterých se člověk bojí i zhasnutého světla a běhá mu husí kůže po zádech, at chce, nebo ne a na druhé straně dokáže napsat něco, co rozbrečí všechny okolo klidně desetkrát po sobě
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Oct 11, 2008 11:27 am

přesně, Stephen King je prostě mistr a mistr :-) tak on žádnou hororovou knihu (aspon zty co jsem četl) , nenapsal jako typický horror, často to má spíše ten psychologický nádech, což na Kingovy miluju... zrovna dvakrát nemusím horrory plné krve... mám radši když to má nějaký psychologický nádech, proto se mi také začal páčit King :-)
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySun Jan 18, 2009 6:10 pm

skvělé povídky.
Vyjímečně je filmové zpracování povídky Vykoupení z věznice S.. na stejné úrovni jako v knize. A jde o můj nejoblíbenější zahraniční film. Ačkoliv je povídka relativně krátká, je v ní krásně vylíčena naděje a spravedlnost.

Povídka Tělo, patří k mým oblíbeným. Povídka o dětství, snech, přátelství, dospívání a dobrodružství v jednom. V Tělu jde vlastně o Nic a o Všechno.
Filmové zpracování je příjemný nadprůměr, hlavně pro ty kdo tuto povídku mají rádi.
Návrat nahoru Goto down
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Jan 24, 2009 12:06 am

Nadaný žák - 4.2.09 ve 23.20 Prima
Návrat nahoru Goto down
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Mar 07, 2009 1:04 am

Abych řekla prqavdu, žádnou jeho knihu nepokládám za horror v klasickém slova smyslu...každá postava je naprosto reálná, dá se s ní ztotožnit..
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Mar 07, 2009 1:29 am

Dana: máš pravdu, že s postavami se dá ztotožnit, ale to přece neznemená že se nemůže jednat o horor
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Mar 07, 2009 1:40 am

Nemyslela jsem to špatně, já jen, že pod pojmem horror si většina lidí vybaví nějaký laciný krvák, ale tohle mi přijde o něčem jiném...
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Mar 07, 2009 1:31 pm

Podle mě je to právě o to strašidelnější když se do postav můžeš vžít než pravě ty laciné kváky jak říkáš kde třeba pobíhají nějaké manstra a požíraj lidem hlavy Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptySat Mar 07, 2009 11:29 pm

Líbí se mi základní definice hororu - Horor je umělecký žánr, jehož hlavním cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu. Často přitom používá fantasy nebo sci-fi prvky. - Tohle přeci sedí plně na Kinga Wink
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptyMon Mar 09, 2009 12:24 am

to rozhodně Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) EmptyFri Dec 07, 2012 1:05 am

tak z hororem nemají povídky zde co dělat,jinak jak literární tak filmové zpracování naprosto KINGOVSKÝ VRCHOL hlavně TĚLO A VYKOUPENÍ...JINAK JAKO KNIHU JSEM MĚL NADANÝHO ŽAKA PROTOŽE VYDANÉ ČTYŘI ROČNÍ DOBY JSOU NAPROSTO NESEHNATELNÉ A POKUD NĚKDO DOMA MÁ,TIŠE ZÁVIDÍM,MIMOCHODEM U NÁS SKVĚLÁ AUDIOKNIHA
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)   Čtyři roční doby / Different Seasons (1982) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Čtyři roční doby / Different Seasons (1982)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Running Man (1982)
» Creepshow (1982)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: