King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)

Goto down 
+7
Lili
Něma
Shogin
karinga
Element
h.kyliankova@seznam.cz
S1M0NE
11 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyThu Feb 21, 2008 5:15 pm

Rodině Creedových se splnil jejich sen. Překrásný starý dům, v malebném prostředí ve státě Maine, je konečně jejich. Zdravé, rozkošné děti, krásný manželský vztah.
Avšak něco hrozivého čeká zcela nedaleko za kopcem, o čemž doktor a jeho rodina zatím nemají ani ponětí...
Objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách. Cosi strašnějšího a mnohem mocnějšího než sama smrt...

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) K2128sv4
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
h.kyliankova@seznam.cz
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 10
Age : 30
Bydliště : Žatec
Oblíbená Kingova kniha : Carrie, To, Řbitov, Cujo, Temná věž....
Oblíbená kingova postava : Cage, Danny, Beverly
Registration date : 10. 03. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyMon Mar 10, 2008 8:40 pm

Knížka, kterou jsem si přečetla jako úplně první, a díky které jsem se do Stephena zamilovala. Fakt jedna z mejch nejoblíbenějších knížek a každej, kdo má rád Kinga si jí musí bezpodmínečně přečíst!
Návrat nahoru Goto down
Element
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 5
Age : 33
Bydliště : Nejdek
Oblíbená Kingova kniha : To
Oblíbená kingova postava : Bill Denbrough
Registration date : 07. 03. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyWed Mar 12, 2008 5:57 pm

Řbitov byla také asi moje první knížka od mistra. Pro začátečníky je to vážně skvěle napsané. Plánuju k ní návrat.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyFri Oct 10, 2008 10:17 pm

Malý spoiler...
Krásná knížka, která mě osobně dokázala vyděsit k smrti i dohnat k slzám(když tam přejel ten kamion toho malýho). Nebyla to jedna z mích prvních, ale i tak zanechala dojem.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyFri Oct 10, 2008 10:49 pm

překrásná kniha a asi také nejděsivější co jsem od Kinga četl... patří mezi mé nejoblíbenější od Kinga!
Návrat nahoru Goto down
Něma
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 13
Age : 37
Bydliště : Salem´s Lot
Oblíbená Kingova kniha : TO
Oblíbená kingova postava : Ben Mars
Registration date : 28. 10. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 21, 2009 8:52 pm

Tahle knížka byla moje první setkání s Kingem. Musím říct, že mě naprosto uchvátila. Je opravdu děsivá, tajemná a krvavá. Originální příběh......jedna z nejlěpších Kingových knih:-)
Návrat nahoru Goto down
Lili
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 5
Age : 34
Bydliště : Olomouc
Oblíbená Kingova kniha : všechny
Oblíbená kingova postava : Carrie
Registration date : 28. 04. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 1:10 pm

Nevím, nevím. Ono když jsem si přečetla, že to má být nejděsivější kniha všech dob, tak jsem na ni kladla asi příliš vysoké nároky. Přijde mi, že je to jen vykrádačka starých zombie horrorů. Myslím, že King má víc originálnějších nápadů.
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 4:13 pm

Osobně si myslím, že tahle kniha nemá děsit oživlými mrtvolami..... ale daným příběhem. Je to kniha o lásce k nejbližším, o tom co všechno jsme ochotní udělat, když nejsme schopni vyrovnat se s těžkou životní ztrátou... o naději, že snad bude všechno jako dřív, a o tom jak křehká je rovnováha mezi šílenstvím a zdravým rozumem.
Návrat nahoru Goto down
Lili
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 5
Age : 34
Bydliště : Olomouc
Oblíbená Kingova kniha : všechny
Oblíbená kingova postava : Carrie
Registration date : 28. 04. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 4:20 pm

Hezky řečeno, z tohoto hlediska to chápu, já brala čistě hororové prvky
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 4:52 pm

Jo z tohodle úhllu tě plně chápu. Kdysi jsem taky prahla u kinga čistě po krvi Cool ale pak jsem asi nějak "vyrostla" a když jsem některé jeho knihy četla znovu, tak jsem je viděla naprosto jinak. Momentálně miluju když jsem "kingována" spíše příběhem než krví Very Happy
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 5:07 pm

Já moc nevím proč ho hážou do ikony hororista, když píše spíš takový ty psycho...
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Lili
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 5
Age : 34
Bydliště : Olomouc
Oblíbená Kingova kniha : všechny
Oblíbená kingova postava : Carrie
Registration date : 28. 04. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 6:37 pm

Ale ono i časem když máš přečteno více jeho knih, tak v nich začneš vidět tu skrytou symboliku.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 7:08 pm

Nejlepší je jeho městečko Castle Rock a pak Derry!!! Např. v knize Cujo je hned na začátku odkaz na policistu z Mrtvé zóny a podobně. Jak se všichni ti lidé znají, to je GENIÁLNÍ. Jinak omlouvám se za OT Smile
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Něma
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 13
Age : 37
Bydliště : Salem´s Lot
Oblíbená Kingova kniha : TO
Oblíbená kingova postava : Ben Mars
Registration date : 28. 10. 08

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Apr 28, 2009 7:33 pm

Naprosto souhlasím s Kanuska o tom co je na té knížce děsivé.
Návrat nahoru Goto down
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptyTue Jun 16, 2009 10:08 am

Kanuska napsal:
Jo z tohodle úhllu tě plně chápu. Kdysi jsem taky prahla u kinga čistě po krvi Cool ale pak jsem asi nějak "vyrostla" a když jsem některé jeho knihy četla znovu, tak jsem je viděla naprosto jinak. Momentálně miluju když jsem "kingována" spíše příběhem než krví Very Happy

Ano, asi každý k tomu dospěje, že krev a vyhřezlé vnitřnosti nejsou vůbec tak děsivé jako úvahy nad ztrátou (a hypotetickou možností návratu) syna, že psychika lidí je mnohem temnější než strašidelné krypty v podzemí.
Návrat nahoru Goto down
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptySat Oct 03, 2009 10:47 pm

,,Miláčku,,- povedalo to. Tak sa končí príbeh Creedových, ktorý som práve dočítal. Tak na túto knihu som čítal veľa recenzii, pochvál a dokonca aj vyhlásenia, že je to najlepšia Kingova kniha. Tak napíšem aj ja svoj názor. V prvom rade ju doporučujem čitateľom, ktorí s Kingom iba začínajú lebo je naozaj zrozumiteľná,jasne definovaná a veľmi pútavo a jednoducho napísaná, takže sa v nej nedá ,,stratiť,,. Dej je veľmi reálne podaný a snaží sa vychádzať z reálneho života /prisťahovanie sa, nové bývanie, práca, starostlivosť o deti- bombardovanie ich otázkami, manželský a susedský vzťah.../ ostatné by som nazval dráma s prvkami zombie hororu. Škoda, že koniec má veľmi rýchly spád a zhltnete ho jedným dychom, lebo mne sa skončiť ešte nechcelo a bol som zvedavý ako bude ,,vyzerať ,,Rachel- ale ako to je u Kinga zvykom, tak si koniec vytvoríte vo vlastnej fantázii. Veľmi sa mi páčila rozpracovaná história samotného cintorína a to čo bolo za ním...
PS: pasáže so Zeldou sú veľké psycho a zostanú Vám dlho v pamäti...
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) EmptySun Dec 09, 2012 12:07 am

JEŠTĚ ŽE MISTR VYTÁHL TUHLE KNIHU ZE ŠUPLÍKU A NAKONEC UVEŘEJNIL I KDYŽ JÍ UPLNĚ NESNÁŠÍ KULI JEJÍ TEMNOSTI A TAK ZPATŘILO SVĚTLO SVĚTA JEDNO Z NEJZDAŘILEJŠÍCH DĚL KINGA A TAKY NEJZNÁMĚJŠÍCH,JEDNO Z TĚCH PÁR SE ŠPATNÝM KONCEM,AKORÁT JSEM NIKDY NEPOCHOPIL DRUHÉ VYDÁNÍ U NÁS SE PSEM NA OBALE-JEDEN Z MNOHA NESMYSLNÝCH PŘEBALU U NÁS
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)   Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Řbitov zvířátek / Pet Sematary (1983)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Christina (1983)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: