King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Svědectví / The Stand (1990)

Goto down 
+5
Shogin
karinga
hestian
Dana
S1M0NE
9 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyMon Feb 25, 2008 5:29 pm

Dobrý způsob, jak skoncovat se světem: chybná nanosekundová operace v laboratoři Ministerstva obrany a miliony kontaktů znamenají cestu k řetězové smrti.
A den poté: holý svět, zbavený řádu a z 99% vylidněný: svět, ve kterém si hrstka přeživších panicky vybírá strany, na kterých má stát nebo kterými je vybrána. Svět, ve kterém jsou nejhorší noční můry zla ztělesněny mužem s osudným úsměvem a nevýslovnou silou: temným Randallem Flaggem.
Kingova apokalyptická vize: svět zničený morem a chaosem způsobí boj mezi dobrem a úplně vzkříšeným zlem...

Svědectví / The Stand (1990) 6270gt9
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Jul 18, 2008 7:10 pm

tahle kniha je naprosto geniální, mám pocit, že jakýkoliv pokus o zfilmování musí být fiasko...to by muselo mít dílů jako telenovela a stejně to nevystihne tu atmosféru
Návrat nahoru Goto down
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Jul 18, 2008 8:25 pm

TAdle knížka už se asi neprodává?
Návrat nahoru Goto down
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Jul 18, 2008 9:19 pm

V obchodech ji nevídávám, naposledy na aukru, kde se cena vyšplhala asi na 2 500 kč....jedině sledovat bazary a antikvariáty
Návrat nahoru Goto down
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Jul 18, 2008 9:53 pm

Sad škoda, že všechny antikvariáty nemaj svý internetový stránky, bylo by to jednoduší
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Oct 10, 2008 10:01 pm

S tou genialitou naprosto souhlasím
Vlastně jem ji četla nadvakrát, protože poprvé jsem byla malá a hloupá, že jsem ji vrátila i když jsem byla sotva ve třetině, ale naštěstí mě po nějaké době napadlo, si ji půjčit znovu a přečíst až do konce. Stálo to opravdu za to:)
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Oct 10, 2008 10:13 pm

naprosto perfektní kniha, podle mně jedna z nejlepších co King vůbec kdy napsal :-) dokonce filmové zpracování od Micka Garrise je celkem povedené, ikdyž knize se nemůže rovnat...
Návrat nahoru Goto down
Kanuska
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 38
Age : 41
Bydliště : Hodonín
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Tom Cullen
Registration date : 07. 01. 09

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptySun Jan 18, 2009 4:40 pm

Moje nejoblíbenější knížka. Jelikož na podzim znovu vyšla, tak mi ji Ježíšek naložil pod stromek a já se s ní část večeru mazlila Smile
Trochu mě překvapil nový přebal knihy, který se mi teda vůbec nelíbil a nelíbí. Je na ní oškivý muž na motorce, za zády má ženu a pozadí tvoří město, ve kterém právě probíhá atomový výbuch. Pravděpodobně jde o jeden z ošklivých snů Larryho (Flagg a Rita na motorce). Starý obal se mi prostě líbí víc, nemůžu si pomoct. Ale co záleží na obalu když kniha je pro mě dokonalá.

V jiných diskuzích jsem četla, že kniha po první části ztrácí dech a přestává čtenáře bavit. A já souhlasím, že přestává bavit toho, kdo od Svědectví očekává neustálou akci, strach, krev a napětí. Ale pro toho kdo miluje příběhy mnoha lidí, a náhledy do lidských duší je tahle kniha ta pravá.
A tomu, komu se nelíbilo vyřešení situace s Flaggem - podle mě, byl ten Popelákův čin dokonalý. Část knihy sem si představovala jak asi budou s Flaggem bojovat a neuměla jsem si to představit. Flagg měl na své straně veškeré plus pro válku co mohl mít, takže Popeláč vlastně vyřešil neřešitelnou situaci.

Takže na konec chci jen říct. "No nebyla tohle skvělá knížka. Svatá prostoto, no nebyla? Byla!" Smile
Návrat nahoru Goto down
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyTue Jun 16, 2009 12:19 pm

Výborná knížka, škoda že je tak krátká, šlo by to ještě rozvést a dotáhnout Smile
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyTue Jun 16, 2009 2:59 pm

bombadil napsal:
Výborná knížka, škoda že je tak krátká, šlo by to ještě rozvést a dotáhnout Smile

Kdyby to ještě víc rozvedl, tak pevně věřím tomu, že by se v ději 50% čtenářů hodně rychle ztratilo. Sám King pak musel pár postav "odkrouhnout" , protože se v tom začal ztrácet. Hlavní je , dočíst knihu do konce:)
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyTue Jun 16, 2009 6:07 pm

Já jsem ani nemyslel více postav, spíš nějaké další příhody a rozpracování děje, ten konec mi přišel dost rychlej, ale zase to mělo spád ...

No a hlavně by mě velice zajímalo pokračování tohoto postkatastrofického světa, to by se teprve děly věci - už aby začal makat na Svědectví 2 Smile
Návrat nahoru Goto down
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptySun Mar 21, 2010 10:37 am

Tak, a túto ,,bichlu,, mám za sebou.Po prečítaní recenzii na túto knihu, som sa na ňu veľmi tešil. Opak je však pravdou. Táto kniha určite nieje za 100 percent. Pekne od začiatku... Kniha je naozaj monstrózneho obsahu, má okolo 1060 strán a naozaj si budete hľadať vhodnú polohu na čítanie, lebo v posteli s knihou položenou na hrudníku si zastavíte prívod vzduchu do srdca. Knihu by som rozdelil na dve polovice- dobrá a nudná. Prvých 400-500 strán je naozaj dobrých, chytlavých, kde sa zozbieravajú hlavný hrdinovia, opisujú sa úmrtia rôznych ľudí v rôznych kútoch Ameriky/sveta, opisújú sa tu charaktery a životné príbehy ľudí /Popeláč/. Táto polovica má spád,je dobre napísaná a aj keď sa tu opisuje masa ľudí, tak sa vôbec nestratíte. King myslel aj na zábudlivých a ak si už nepamätáte ako sa daná postava dostala vlastne do deja, tak Vám to v pravý okamžik King zopakuje. Chrípka sa šíri, ľudia zomierajú a tí čo prežili budú putovať krajinou a združovať sa. Druhá polovica knihy- tá nudnejšia- keď sme sa už zo všetkými zoznámili, vieme, kto je dobrý a kto zlý, nastupujú nudné pasáže. Samozrejme pri takejto masívnej knihe sa počíta aj s tým, že tu takéto pasáže budú ale 300 strán sa na niečo pripravovať, rokovať, schvalovať, tvoriť politiku a vlastne úplne zbytočné veci bola čítať naozaj nuda, a len tak tak som sa cez to prelúskal.Ďalších 200 strán sa zase pripravovať a plánovať útok proti zlu malo byť akože veľmi napínavých, ale opäť nuda. Keď má kniha vrcholiť a Vy čakáte po tých 1000 stranách boj dobra zo zlom, ste na omyle. King tu boj naozaj nepekne odbije a to akože veľké finále ma veľmi sklamalo. 1000 strán čakáte na vyvrcholenie, ktoré King úúúplne jednoducho vyrieši a zabalí do dvadsiatky strán. Naozaj od konca som čakal oveľa viac. Ďalej si budete klásť otázky: to je naozaj všetko? to je celé? a čo to bolo za chrípku?čo sa s ňou nakoniec stalo?chrípka sa vyparila?...A o čom to vlastne bolo Svedectvo? Takže prvá polka je parádna, cez tú druhú budete radi ak sa dostanete ku koncu... 60 PERCENT

PS: 4 dielna miniséria Micka Garrisa The Stand, je relatívne dobre natočená a drží sa pomerne presne aj knižnej predlohy.Po dočítaní knihy som si ju pozrel a musím povedať, že hanbu knihe nerobí. Takže s kľudom aj do filmu.
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) EmptyFri Dec 07, 2012 12:10 am

tak tady se z věčinou z vás neschodnu a přesně jak říká KING fanoušci si z něj udělali veledílo ale třeba svýmu bratříčkovi-co se do počtu stránek týče-TO-nesahá ani po kotníky,kniha je dobře napsaná o to nejde ale ta délka je uplně zbytečná a závěr?Neni od KINGA odfláknutější konec to bylo pro mě nejvědčí zklamání a u mě rozhodně nepatří mezi TOP DÍLA
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Svědectví / The Stand (1990) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Svědectví / The Stand (1990)   Svědectví / The Stand (1990) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Svědectví / The Stand (1990)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: