King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Zelená míle / The Green Mile (1996)

Goto down 
+4
kep
licona
h.kyliankova@seznam.cz
S1M0NE
8 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyMon Feb 25, 2008 5:44 pm

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná - ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu...

Zelená míle vyšla původně na přání autora a amerického nakladatele v šesti dílech - dnes ji předkládáme českému čtenáři v celku.

Zelená míle / The Green Mile (1996) 872ro6

Zelená míle / The Green Mile (1996) 6261ir8 Zelená míle / The Green Mile (1996) 6260zt0 Zelená míle / The Green Mile (1996) 6262pu6 Zelená míle / The Green Mile (1996) 6263np0 Zelená míle / The Green Mile (1996) 6264rv6 Zelená míle / The Green Mile (1996) 6265or8
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
h.kyliankova@seznam.cz
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 10
Age : 30
Bydliště : Žatec
Oblíbená Kingova kniha : Carrie, To, Řbitov, Cujo, Temná věž....
Oblíbená kingova postava : Cage, Danny, Beverly
Registration date : 10. 03. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyMon Mar 10, 2008 8:41 pm

Tak tu jsem taky četla a je to dobrá knížka, akorát prostě smutná.. Dokonce i film je na ní dobře udělanej a to je sakra co říct! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
licona
Nováček
Nováček
licona


Poeet p?íspivku : 5
Age : 34
Bydliště : Slovensko
Oblíbená Kingova kniha : It
Oblíbená kingova postava : Richie Tozier :)
Registration date : 21. 04. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyMon Apr 21, 2008 11:12 pm

Krásna kniha Wink Asi druhá moja najobľúbenejšia od Kinga... Chudák John (je to ako ten nápoj, len sa to inak píše) Sad
Návrat nahoru Goto down
kep
Nováček
Nováček
kep


Poeet p?íspivku : 12
Age : 46
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví,Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : eso Meril
Registration date : 05. 03. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyTue Apr 29, 2008 12:40 pm

Povedená věc,která vyšla v USA a 1. vydání i u nás v 6 dílech.
Celkem nechápu proč BD některá díla rozděluje a jiná slučuje Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyFri Oct 10, 2008 10:14 pm

Knížka krásná a film mě rozpláče. Nejsem nějaká extra citlivka a nebrečela jsem ani u Titaniku, ale Zelenou míli jsem viděla přinejmenším desetkrát a ještě ani jednou jsem to nevydržela nebrečet :-( chudák John. Jinak Paul je moje nejoblíbenější postava nejen díky skvělému ztvárnění Tomem Hanksem, kterému ta postava sedla.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyFri Oct 10, 2008 10:16 pm

překrásná kniha, překrásný film, který knihu překonává a který mě vždycky rozpláče jako žádný jiný :-)
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyFri Oct 10, 2008 10:41 pm

jj pamatuju si že zelená míle byl první film u kterýho jsem brečela a to jsem před tim viděla i titanik a ten se mnou o proti tomu ani nehnul Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyFri Oct 10, 2008 10:45 pm

Tenhle film rozbrečel i kluky, co jsem se jen tak ptala lidiček...je to síla...Hlavně jsem ráda, že je to dost podobné knižní předloze, takže to má takovou tu svoji potřebnou dušičku:)
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptySat Oct 11, 2008 11:41 am

karinga napsal:
Tenhle film rozbrečel i kluky, co jsem se jen tak ptala lidiček...je to síla...Hlavně jsem ráda, že je to dost podobné knižní předloze, takže to má takovou tu svoji potřebnou dušičku:)

hh, to zní jak kdyby kluci byli nějaký roboti bez citů nebo co :-D my náhodou taky pláčeme :-D
Návrat nahoru Goto down
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptySat Oct 11, 2008 11:42 am

jako, ale jelikož jsem nejdřív viděl film a pak četl knihu, tak musím říct, že film se mi pomalu líbil víc jak kniha :-) je to zvláštní, ale kniha mě nedojala tak jako film...
Návrat nahoru Goto down
paio
Nováček
Nováček
paio


Poeet p?íspivku : 3
Age : 35
Bydliště : Studená
Oblíbená Kingova kniha : Misery, Řbitov zviřátek, Osvícení
Oblíbená kingova postava : Paul Sheldon
Registration date : 09. 07. 09

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptyThu Jul 09, 2009 3:34 pm

King Neking. Nemusí mít v knížce horor a brutální nadpřirozeno, aby to bylo mistrovské dílo..... Míle není na nervy ani tak napětím a brutalitou, ale podle mě spíš dojemností a neodvratností čehosi ne krutýho, ale spíš moc smutnýho... I film je prvotřídní - jediná věc, která mě oproti knižní předloze nezklamala. Knížka má proti filmu výhodu krásných míst, skoro citátů, které do filmu prostě nenapasujete... Možná je Míle trošku víc dojemná, ale drží se na hranici rozumua nesklouzává ke kýči. Jedno z vynikajících děl
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) EmptySun Dec 09, 2012 1:06 am

JAK POZNAMENALI KDYSI NAŠI-TOHLE TO JE VÁŽNĚ OD KINGA?NEBYLI JEDINNÝ KOHO TOHLE NEJLEPŠÍ NEHOROROVÉ DÍLO DOSTALO A FILM JE ABSOLUTNĚ BEZKONKURENČNÍ
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zelená míle / The Green Mile (1996)   Zelená míle / The Green Mile (1996) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Zelená míle / The Green Mile (1996)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: