King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)

Goto down 
+2
hestian
S1M0NE
6 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptySat Mar 01, 2008 4:19 pm

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry (dějišti klasických románů To a Nespavost) spojili čtyři kluci a odhodlali se ke statečnému činu. K činu, jenž je všechny změnil způsobem, který nikdy nebudou schopní pochopit. Teď, o pětadvacet let později, jsou z kluků dospělí muži, každý se svým vlastním životem a vlastními starostmi. Ale vzájemné pouto přetrvalo.
Každou loveckou sezónu se čtveřice znovu schází v lesích severního Maine. Letos do jejich chaty zabloudí dezorientovaný cizinec, který mumlá cosi o světlech na obloze. A jeho nesrozumitelné blouznění se brzy ukáže až nepříjemně blízké pravdě.
Zanedlouho jsou čtyři přátelé vtaženi do děsivého souboje se stvořením z jiného světa. Jejich jediná naděje na přežití leží ve společné minulosti - a v pavučině snů...

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) 904vb5
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyWed Jul 16, 2008 8:21 pm

Very Happy konečně jsem jí sehnala a dokonce i za rozumnou cenu. Smile
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyThu Jul 17, 2008 1:32 pm

já jsem jí teda ještě nečetla, tak až si jí přečteš tak sem napiš jak se ti líbila a tvůj názor na ní. Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyThu Jul 17, 2008 3:12 pm

Smile to si ještě počkáš, tedˇ momentálně dočítám Osvícení a chci se vrhnout na pytel kostí.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyFri Oct 10, 2008 10:12 pm

Knížka s krásným přebalem, který ale neřekne víc, než by měl:) zůstává záhadou, dokud ji nepřečtete do posledního slovíčka. U téhle knížky mi brácha nadával, že jsem blázen a že celý den jen čtu. Asi měl pravdu, ale já prostě MUSELA vědět,jak to dopadneXD Ale nejhorší teda bylo, když umřel ten "kluk" co měl ten Dawnův sindrom. Za boha si teď nemůžu vzpomenout na jméno, ale měl rád Scooby DoXD
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyTue Oct 28, 2008 6:53 pm

Very Happy dneska jsem to viděla zfilmovaný. Líbilo se mi hercký obsazení . A hlavně že to skončilo dobře. Akorát nemůžu porovnat s knihou. Ještě sem se k ní nedostala.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyWed Oct 29, 2008 11:48 am

prý to budou dávat 7.11 v televizi. Jsem zvědavá, protože názory se různí, ale převládá spíš negativní postoj k tomu filmu. Uvidíme:)
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyWed Oct 29, 2008 3:10 pm

já jsem to ještě nečetla tak se asi ani nebudu dívat na ten film, protože vim už ze zkušenosti, že by mě pak ta knížka tolik nebavila.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyWed Oct 29, 2008 7:18 pm

Jo tuhle knížku doporučuju. Je víc než jen "zvláštní" Smile
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptySat Nov 08, 2008 5:55 pm

OMg tak ten film mě dost příjemně překvapil:) čekala jsem klasicky, že to zas zbabraj a udělaj z toho něco uplně jinýho, ale povedlo se jim to a panům filmařům tleskám. Herci obsazení do rolí 4 kamarádů z dětství mi dost vyhovovali a musím uznat že obzvlášt jeden z nich byl prostě woow XD. Sice to zkončilo trochu jinak, než v knize, ale moc se mi to líbilo a věřím tomu, že se to možná ještě dneska pustím znovu:)
SSDD
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyWed Nov 19, 2008 7:44 pm

Chudáček malej Duddits...
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: SPOILER   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptySat Dec 13, 2008 8:07 pm

Pavučina snů (Dreamcatcher)
Chci upozornit, že filmová adaptace této knihy končí poněkud jinak a můj osobní názor je, že kniha je o něco povedenější, i když film se mi líbíSmile


Ze čtyř nerozlučných kamarádů z dětství vyrostli čtyři dospělí muži, jejichž cesty se postupem času začaly rozdělovat, ale jedna událost je opět spojila. Jsou zvláštní, jsou jiní. Proč? Díky Dudditsovi- chlapce s Dawnovým syndromem, který jim předal část svých zvláštních schopností, aby je ochránil.
Jak to vlastně všechno začalo?
Peter, Henry, Bobr a Jonesy byli již v dětství ti nejvíc nejlepší kamarádi a jak už to u kluků bývá, rozhodli se prozkoumat jednu starou opuštěnou budovu, ve které měla být fotka jisté polonahé slečny. Jak se blížili k budově, na zemi našli dětskou košili, dětskou krabici na svačinu Scooby Do a zaslechli pláč. Všichni se tam rozběhli a to co spatřili by asi naštvalo každého. Na zemi v prachu ležel polonahý kluk s pláčem a kolem něj parta dospívajících. Jeden z nich měl v rukavici psí výkal a nutil toho chlapce na zemi, aby ho pozřel.
Čtyři hrdinové je však z jejich činnosti vyrušili a počali s obviňováním. I když byli starší kluci ozbrojeni basebalovými pálkami a byli pomalu dvakrát větší, čtyři přátelé použili jako přesvědčovací metodu psychologii. Studenti se rozhodli odejít po dobrém. Tak poznali Peter, Henry, Joe a Jonesy Dudditse, který rozšířiil jejich partu o dalšího člena. Brali Dudditse všude s sebou a on jim za to na oplátku něco dal. Něco moc zvláštního. Pete dokáže najít ztracené věci, Henry vidí do duší lidí a proto se poté rozhodl být psychiatrem
Jak se z chlapců stávali muži a s Dudditsem se viděli čím dál míň. Bobr má milostné problémy, Henry propadá nutkání ukončit svůj život, Peter propadá alkoholismu a Jonesyho srazilo auto a měl ošklivou nehodu.
Půl roku po Jonesyho nehodě se ti čtyři opět rozhodli navštívit svoji oblíbenou chatku v lesích. Vedou dlouhé vtipné rozhovory, popíjejí pivka a chodí si zastřílet do lesa, který je obklopuje. A právě v tom se objevuje ten dějový zvrat.
Strhne se prudká sněhová bouře, která s sebou přinese víc než jen sníh a ovlivní životy našich přátel víc, než si dokážete vůbec představit. Bouře přinese něco, co dokáže ovlivnit jejich myšlenky, co se jim dostane do hlavy a poštve je to proti sobě!
Peter a Henry jsou právě v obchodě a kupují nějaké zásoby. Prodavač je ještě stihne upozornit na stahující se mračna. Henry řídí a Peter si na sedadle spolujezdce otvírá pivo a prosí Henryho, aby "na to šlápl", protože se z nebe snáší první zlověstné vločky sněhu. Henry přidá plyn, když uprostřed cesty před nimi uvidí člověka v oranžové reflexní vestě sedícího ve sněhu. Jen o malý kousek se jim podaří ho minout, ale auto překlopí na střechu. Henry má lehce zraněnou nohu a Peter o něco vážněji. Hned se vydají k člověku, který se stále ještě ani nepohnul a zjišťují, že je to nějaká žena- žije. Rozdělají oheň a Henry se sám vydá do chaty pro sněžný skůtr. Peter zůstává s podivnou cizinkou sám a neodolá chuti, dát si pivo.
Mezitím jsou Bobr a Jonesy na lovu. Začíná sněžet, když Jonesy konečně v porostu zpozoruje pohyb. V mžiku je na nohou a míří na zvíře, které se ale v poslední chvíli ukazuje, jako k smrti vyčerpaný a zmrzlý muž s divnou vyrážkou na tváři. Jonesy ho hned vezme k nim do chaty a poslouchá mužovo vyprávění, že se ztratil asi před dvěma dny svojí skupině a ta vyrážka je pouze alergie. Jonesy si však nemůže nevšimnout mužova podivně nafouklého břicha a neuvěřitelně zapáchajících krkanců. Rozhodne se s Bobrem, že uloží muže do postele a nechají ho vyspat se z toho všeho. Když se podívají z okna, zjišťují, že všechna zvířata někam prchají. Nechápavě pozorují tento jev, když jim nad hlavou prolétá helikoptéra s oznámením, že celá oblast se nachází v karanténě.
Když se vrací do chalupy, z ložnice kam uložili muže se táhne obrovská krvavá šmouha na záchod. Postel i podlaha je plná krve a tak se rozhodnou zamčené dveře na záchod, kde muž je, vyrazit. Muž sedí na záchodě, ve kterém něco šplouchá, všude je ohromná spousta krve. Muž je mrtvý a v záchodu je něco velmi velmi nebezpečního, co z toho muže vylezlo. Henry se rozběhne do kůlny pro lepící pásku, kterou chce přilepit víko záchodu. Bobr zůstává v té spoušti hlídat. Bohužel pro něj se nic nevyvíjí tak, jak by mělo. Tvor se dostane ven a Bobra zabije. Je podobný červu, nebo lasičce s mnoha řadami ostrých zubů. Když se Jonesy otočí k útěku, stojí před ním již" Pan Šedý". Typický mimozemšťan z knih: Šedé hubené tělo, tenké ruce, obrovské černé oči a......vybuchne Jonesymu přímo do obličeje a ovládne ho.
Henry je stále na cestě k chatě, když uslyší zvuk motoru přibližujícího se skůtru, na kterém už sedí změněný Jonesy s Panem Šedým v sobě. Díky svým schopnostem Henry rozezná blížící se nebezpečí a v čas se schová mimo cestu. Když dorazí do chaty, zjistí, že Bobr i ten muž jsou mrtví a celá chata je porostlá divnou červenou rostlinou- Rippleyovou(vyrážka, kterou měl muž z lesa na tváři.). Číhá tam na něj však ta divná lasička s kupou vajíček a Henry celou chatu zapaluje.
Pan Šedý ví, že má Jonesy v hlavě něco velmi důležitého, ale ještě se mu nepodařilo, to najít.
Peter se vrací z auta s láhvemi s pivem, ale žena je již mrtvá. Bylo v ní to samé stvoření (lasička, nebo chcete-li červ), který zabil Bobra a muže z lesa. Peterovi se podaří tu divnou věc zabít, ale přijde si pro něj Pan Šedý, který ho také pořebuje.
Do toho všeho se montuje ještě armáda, která celou oblast uzavřela do karantény. Dozvídáme se, že poblíž spadl létající talíř s mimozemšťany. Nákaza Rippleyovou i divné "lasičky" pochází od nich. Armáda zavírá všechny lidi z uzavřené oblasti do karantény, kterou tvoří vysoký ohradník. Je tam i Henry...
Co bude dál? Koho Pan Šedý chce tak moc najít? Jaký je jeho plán? Podaří se Henrymu zachránit svět i svého nejlepšího přítele? Čtěte Pavučinu snů.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
danapel
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 16
Age : 59
Bydliště : praha 3, Baranova 25
Oblíbená Kingova kniha : Shining
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance
Registration date : 10. 07. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptySun Dec 14, 2008 11:07 am

Pavučina snů super, mluvím ted o knize, nad Dudditsem jsem i slzu uronila. Kdo nečetl knihu, asi moc neporozumí filmu, což se stalo u mnoha mých přátel. Mně se film líbil, ale chce to číst knihu. Kde bere King tak geniální nápady, má bohatou obrazotvornost, asi protože sám je geniální.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptySun Dec 14, 2008 1:55 pm

Naprosto s tebou souhlasím. Jeho představivost a znalost duší a chování lidí je pro mě naprostým zázrakem. Krásně se mi jeho formulování jazyka čte.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptyTue Jun 16, 2009 12:57 pm

Perfektní, tentokrát bych řekl trochu komplikovanější děj, zajímavé "souboje" uvnitř hlavy...
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) EmptySat Dec 08, 2012 11:23 pm

KDYŽ MĚ TO SCIFI TAK NEBA A HLAVNĚ A TO SI MUSÍME PŘIZNAT KINGOVI MOC NEJDE,ZAČÁTEK MÍRNĚ PODOBNÝ ROMÁNU TO,PASÁŽE S PARAZITEM PATŘÍ K TOMU NEJLEPŠÍMU Z KNIHY A U FILMU JE TO PÁR SCÉN A OBSAZENÍ JINAK PRO MĚ ZKLAMÁNÍ
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)   Pavučina snů / Dreamcatcher (2001) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Pavučina snů / Dreamcatcher (2001)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: