King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Černý dům / Black hause (2001)

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Černý dům / Black hause (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Černý dům / Black hause (2001)   Černý dům / Black hause (2001) EmptySat Mar 01, 2008 4:22 pm

Jack Sawyer kdysi jako malý chlapec přešel do paralelního světa zvaného Teritoria, aby zachránil matku a její dvojnici z Teritorií před krutou smrtí, a tím i ten druhý svět před katastrofou. Z Jacka se později stal detektiv v oddělení vražd policie v Los Angeles. Teď už je v důchodu a žije v zapadlé vesničce ve Wisconsinu. Na svá dobrodružství v Teritoriích zapomněl. Ale zvláštní shoda okolností v něm má probudit dávno zasuté vzpomínky...
V západním Wisconsinu dojde k sérii děsivých vražd, které se podobají zločincům, jež před několika desítkami let spáchal šílený Albert Fisch, a proto se neznámému vrahovi začne říkat Rybář. Jackův přítel, velitel místní policie, s takovým druhem zločinu nemá zkušenosti, proto Jacka požádá o pomoc. Jenže - jsou ty vraždy opravdu dílem vyšinutého člověka, nebo v tichém městečku řádí tajemná, zlá síla? Čím to, že Jackovi se zdají při plném vědomí zvláštní sny - pokud to jsou sny - o ptačích vajíčkách a červeném peří? Skoro to vypadá, jako by se mu někdo snažil něco sdělit. Jack už nemůže dál ignorovat ty tajuplné vzkazy a nechá se znovu vtáhnout do Teritorií a také do vlastní skryté minulosti, kde snad najde sílu k tomu, aby nakonec vstoupil do děsivého domu uprostřed pustiny a tam se utkal s nespoutaným zlem...

Černý dům / Black hause (2001) 896ix3


- Volné pokračování románu Talisman.

- King se na knize podílel společně s dalším hororovým spisovatelem Peter em Straubem.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Marci
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 8
Age : 39
Bydliště : Seifrtova 745, 73961 Třinec
Oblíbená Kingova kniha : Všechno je definitivní
Oblíbená kingova postava : Annie - Misery
Registration date : 21. 10. 08

Černý dům / Black hause (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černý dům / Black hause (2001)   Černý dům / Black hause (2001) EmptyMon Nov 10, 2008 1:15 pm

Tak tuhle knihu jsem asi před 3 týdny dočetla a byla to teda pěkná bichle:-) Líbí se mi nápad jakým je popsáno celé to postupné seznámení s městečkem a přechody na různá míst. Já osobně jsem si skutečně předtsavovla osobu, která létá nad městečkem, všechno vidí , vypráví a přesto není součástí děje. Bylo pro mne dost napínavé číst a čekat kdy už už konečně příjde kapitola, ve které se pořádně zmíní o černém domě. Měla jsem svou představu co se tam asi bude dít,ale podle knihy s ním byly spojeny mnohem strašnější věci než jsem si představovala. Opět velice živě popsané události, které jsou někdy nechutné,ale nejlepší....doporučuji a navíc kniha se čte delší dobu a tak máte o četbu na pár dní vystaránů, u mne to byly týdny.
Návrat nahoru Goto down
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Černý dům / Black hause (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černý dům / Black hause (2001)   Černý dům / Black hause (2001) EmptyWed Jan 21, 2009 6:44 pm

Smile jo jo jo mam jí
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Černý dům / Black hause (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černý dům / Black hause (2001)   Černý dům / Black hause (2001) EmptySun May 31, 2009 1:29 pm

Rozhodně stojí za přečtení a ty pasáže, které se mi zase příliš nelíbily jsem nenápadně připisovala Peteru Straubovi :-D
Není to jen pokračování Talismanu, ale mistr to vymyslel tak skvěle, že se tam objevují odkazy na Mrtvou zónu, nebo některé pasáže ze ságy Temná věž (např. ty vlaky).
Jacka a motorkáře Frňáka jsem si okamžitě zamilovala a ten konec mě vůbec, ale vůbec nepotěšil :-D.
Na druhou stranu některé pasáže, kdy se rybář vyžíval ve svých choutkách jsem sotva dokázala přelouskat a držela si knížku půl metru od těla, takže svůj hororový účel rozhodně splnila .) Hodnotím kladně
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Černý dům / Black hause (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černý dům / Black hause (2001)   Černý dům / Black hause (2001) EmptySat Dec 08, 2012 10:57 pm

JAKO MĚ MOC NENADCHL TALISMAN TAK PODLE OČEKÁVÁNÍ ČERNÝ DUM MĚ BAVIL JEŠTĚ MÍN UŽ TO NENÍ SICE TAKOVÁ POHÁDKA ALE K TĚM LEPŠÍM DÍLUM KINGA TO ROZHODNĚ NEPATŘÍ JINAK STRAUB JE TAKY SKVĚLÝ SPISOVATEL URČITĚ SI PŘEČTĚTE GHOST STORY
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Černý dům / Black hause (2001) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černý dům / Black hause (2001)   Černý dům / Black hause (2001) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Černý dům / Black hause (2001)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: