King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Ostrov Duma key / Duma key (2008)

Goto down 
+7
M-a-Z-a-K
Kanuska
NOD82
Dana
karinga
hestian
S1M0NE
11 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyMon Jun 01, 2009 1:30 am

Tak na dovolený jsem jí dočetla, skvělá knížka, King mě zase nezklamal! Smile Wireman byla skvělá postava, toho jsem si moc oblíbila a taky se mi líbila ta hláška "možná sí, možná nó" Very Happy jinak příběh moc zajímavý.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 9:52 am

Musím souhlasit s většinou názorů, opět trochu něco jiného, zajímavá kniha a napínavý příběh, i když ne úplně propracovaný a domyšlený konec (alespoň mně to tak přijde, čekal jsem obsáhlejší a složitější vyvrcholení), jinak paráda.
Návrat nahoru Goto down
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 3:04 pm

Kdy ho vlastně napsal? Je to jeho poslední dílo?
Uchvátily mě postavy Smile naprosto úžasné a typicky netypický konec XD
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 4:20 pm

Rozhodně to je jedna z nejnovějších knížek, ale nevím jestli nevyšlo ještě něco potom (v CZ bych řekl že ne).
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 5:07 pm

Ten konec mi nepřišel tak úplně netypický. Každopádně momentálně je to v nejnovější Kingovo knížka co vyšla v češtině. Ale snad co nejdřív by měla vyjít nová sbírka povídek Po setmění - v originále Just After Sunset.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 5:12 pm

Jinak King taky momentálně pracuje na knížce Under the Dome víc jsem o tom najdete tady. A teď jsem ještě slyšela něco o nové knize Moralita, nevím jestli jí teprve píše nebo je dokončená, ale děj má být takový: Kniha pojednává o manželském páru, který má finanční problémy. Nořin zaměstnavatel jí udělá nemravný návrh, který by vyřešil jejich problémy a ještě by jim pomohou uskutečnit jejich sen, koupit si domek ve Vermontu. Ale jaké bude mít její jednání morální následky?
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 5:52 pm

hestian napsal:
To já sem začínala etapově a docela mě to i mrzí, že sem nezačla dřív:(

Není kam spěchat, ještě budeš litovat že už nemáš co číst Smile
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyTue Jun 16, 2009 9:32 pm

bombadil napsal:
hestian napsal:
To já sem začínala etapově a docela mě to i mrzí, že sem nezačla dřív:(

Není kam spěchat, ještě budeš litovat že už nemáš co číst Smile

Já myslim, ža celá Kingova tvorba je zásoba dobrýho čtení na dost dlouho a pořád se bude rozrůstat (alespoň doufám). Teda neumím si zas představit, že bych četla pořád jen Kinga i když jsem měla taky takový období, ale drželo mě to asi jen tak dva měsíce, pak jsem se musela pustit i do jiných autorů a teď si Kingovku přečtu jednou za čas i když mě mrzí, že v knihovně jich mám spoustu nepřečtených ale na ty bude ještě času dost. :-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyWed Jun 17, 2009 3:51 pm

Jo to já si představit čtení jen Kinga umím Smile bo od 6. nebo 7. třídy co jsem na něj narazila jsem přečetla + - sotva 10 knih od jiného autora.
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
paio
Nováček
Nováček
paio


Poeet p?íspivku : 3
Age : 35
Bydliště : Studená
Oblíbená Kingova kniha : Misery, Řbitov zviřátek, Osvícení
Oblíbená kingova postava : Paul Sheldon
Registration date : 09. 07. 09

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyThu Jul 09, 2009 3:36 pm

Mám ji teď rozečtenou a musím říct, že se od ní můžu jen těžko odtrhnout..povedená kniha
Návrat nahoru Goto down
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyFri Jul 10, 2009 7:59 pm

Ta kniha Moralita - ten děj je hodně podobný, skoro totožný s filmem Neslušný návrh s Demi Moore....ale od něj to bude strhující, vzpomínáte na Geraldovu hru? Psychologická témata umí rozebírat geniálně..
Návrat nahoru Goto down
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptyMon Jan 31, 2011 10:49 pm

No, tak táto kniha mala byť podľa viacerých recenzií návratom moderného Kinga ku starým hororovým koreňom- ale pre mňa sa tak nestalo. Dej je rozťahaný, dosť pomaly plynie, niektoré opisy úplne zbytočné a nudné a vlastne prvých 400 strán je vlastne takou prípravou na posledných 100 napínavejších strán. 3/4 knihy ma naozaj akosi neoslovilo- King tu je sice fylozofickejší, Edgara tu opíše fantasticky a snaží sa vystihnúť a vyzdvihnúť tému priateľstva ale čo z toho. Skoro žiadne úmrtia, žiadne napätie, len pár náznakov v podobe obrazov, ktoré namaloval Edgar a ktoré sa udejú aj v reálnom živote. Síce to trošku zachraňuje posledných 100 strán, ktoré vlastne vysvetlujú to velké rozuzlenie a boj s Perse, ale pripadalo mi, že King to odflákol- on má naviac. No mám rozpoluplné pocity...50 percent
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 EmptySat Dec 08, 2012 10:28 pm

JOJO TAK TOHLE SE ČTE I PŘES TEN POČET STRÁNEK VELMI DOBŘE,TROŠKU JE TO PODOBNÉ PYTLU KOSTÍ ALE TO NENÍ VUBEC NA ŠKODU
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ostrov Duma key / Duma key (2008)   Ostrov Duma key / Duma key (2008) - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Ostrov Duma key / Duma key (2008)
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» OSTROV DUMA KEY V PRODEJI!!!
» F&SF podzim 2008
» Za soumraku / Just After Sunset (2008)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: