King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Temná věž jako komiks!

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptySun Mar 16, 2008 8:44 pm

Stephen King si občas dá oddech od hororu a aby se neflákal, tak pro tyhle účely stvořil fantasy/westernovou sérii Temná věž. Má sedm dílů a jejich kvalita se pohybuje od mistrovských kusů až po nezáživnou břečku. Osobně jsem skončil někde u pátého a pak to vzdal… ale Temná věž má své velké příznivce, dokonce je považována za jedno z Kingových nejlepších děl... a tak není divu, že se teď objevila i stejnojmenná komiksová minisérie.

Scénář má na starosti Peter David, pro kterého mám slabost a který má rozhodně dar pro vytváření sympatických postav a nečekaných dějových zvratů. Navíc má s přepisy své zkušenosti - takže je šance, že by se v jeho podání mohla Temná věž zbavit toho slovního balastu, kterým stárnoucí hororový velikán své knihy občas zahlcuje. Nic proti, King umí psát skvěle, ale občas na to hřeší a je schopen napsat tisíc stran, ve kterých se vůbec nic nestane, aby pak veškerý děj odmázl na pěti finálních stránkách.
Ale pozor – komiks nekopíruje děj knihy. Vychází z ní (takže kdo četl ságu, tak si snadno jednotlivé scény vybaví), ale zaměřuje se hlavně na úseky, popisující mládí a dospívání pistolníka Rolanda. Zřejmě se tyhle flashbacky budou prolínat s událostmi první knihy… ale co člověk ví. První díl zachycuje hlavně Rolandova učňovská léta, takže počkáme a uvidíme.
Hodně zajímavá je i výtvarná podoba, nad kterou se sešli dva dost protikladní tvůrci. Jae Lee, který obvykle tvoří ostřejší a chladnější kresby v lehce gotickém stylu, často vyvedené v jedovatě zelených barvách a plné čar, které dávají obrázkům pocit nečistoty. A k němu přistoupil jeden z nejslavnějších koloristů, Richard Isanove, který si naopak dává záležet na dokonalosti – klasická jeho obálka je třeba k Wolverine: Origin… a koloroval i u nás vydaný komiks Wolverine a Hulk. Je neskutečně precizní a naopak spíš holduje čistým a jasným barvám. Tenhle tvůrčí mix ale překvapivě funguje - výsledek si udržuje lehkost a rozevlátost Leeho kreseb, ale v rukou Isanoveho je to mnohem propracovanější a plastičtější, než bývá u Leeho zvykem.
Série má mít sedm dílů, ale počítám, že jestli se chytne, budou následovat další řady. Zvlášť, když se zároveň začíná mluvit i o filmu/seriálu/minisérii. Zatím se sice ještě moc neví, co to vlastně bude, ale ale hodně se mluví o tom, že by se na něm měl podílet čím dál slavnější režisér a scenárista J. J. Abrams, který se z televizní hvězdy (Alias, Ztracení) stal díky třetí Mission Impossible i hvězdou filmovou. Uvidíme – v tomhle případě by mohl stát výsledek za to. Zatím si vychutnejte pár obrázků z komiksové verze.

zdroj

Ukázka:
Temná věž jako komiks! Pcs11171563499yw1.th Temná věž jako komiks! Pcs11171563475vt4.th Temná věž jako komiks! Pcs11171563419ks3.th Temná věž jako komiks! Pcs11171563432yp1.th Temná věž jako komiks! Pcs11171563447le5.th Temná věž jako komiks! Pcs11171563410vq8.th Temná věž jako komiks! Pcs11171563401rc1.th
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyMon Jun 15, 2009 4:26 pm

... osobně jsem skončil někde u pátého a pak jsem to vzdal ...
... že by se Temná věž mohla zbavit toho slovního balastu ...

Tak to mi teda vyrazilo dech. Tos myslela milá Simone (i když zpráva je psána v mužském rodě, tak nevím jak to s tebou je...) vážně? Podle mě je sága jako celek snad to nejlepší co SK zatím napsal a i když je to dosti rozsáhlá věc, balast jsem tam nenašel.
Možná doělo jen k nepochopení a chtělo by to vzít znovu od začátku Smile
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyMon Jun 15, 2009 8:08 pm

Ahoj, není to můj osobní názor, je to článek o Temné věži který jsem našla na netu. Šlo mi spíš o ty ukázky z komixu ale zkopírovala jsem to colé a dole máš uvedený zdroj, článek ale už nejspíš smazali, protože odkaz nefunguje. Já osobně povařuji Temnou věž za nejlepší Kingovo dílo a ten příběh přímo miluju nehledě na hlavní postavu Rolanda, který je jednou z mých nejoblíbenějších literárních postav. Smile Sice přiznávám, že jsem se dostala zatím jen k pustinámm, ale to spíš proto, že mám sice doma všechny díly ale nechci je zhltnout hned. Wink Stejně jako, ty nesouhlasím s tím co napsal autor tohohle článku, ale věřáím, že Temná věž nesedne káždému. I když tu "nezáživnou břečku" jak popisuje, jsem v Temné věži a ni jiných Kingovkách ještě nenašla. Už jsem četla taky spoustu jiných nesouhlasných názorů na temnou věž. Někomu to třeba přijde nudné a o ničem, podle mě je to skvěle nepsaný napínavý příběh a už teď se těším, když si najdu čas na Čaroděje a sklo Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyTue Jun 16, 2009 8:46 am

Jo tááák, já jsem si to myslel Smile
Zdroj jsem zkoušel, ale skutečně link je nefunkční.

Tak to ti dost závidím, taky bych to chtěl mít nepřečtené a těšit se na nové díly Wink
A abych tě trochu navnadil, tak Čaroděj a sklo je zase úplně jinde, ale skutečně parádní.
Já bych to na etapy číst nevydržel, vzal jsem to najednou a i tak si myslím, že až na druhý pokus (za několik let) to pořádně prozkoumám a budu si všímat detailů.

Tak hodně štěstí při čtení!
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyTue Jan 12, 2010 1:14 am

Pro zájemce:
Dal jsem na Uloz.to komiks Temná věž - Zrod Pistolníka v češtině.

Dark Tower - Gunslinger Born 1-7

Temná věž jako komiks! Darktower1gunslingerborjb7

JAZYK: CZ

POPIS:Jedná se o dobrodružství Rolanda, Alaina a Cuthberta ve světě,který se hnul.

DOWNLOAD LINKS:

kód:
http://uloz.to/3615690/dark-tower-1-gunslinger-born-1-7-cz-.rar
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyTue Jan 12, 2010 4:30 pm

leon66 napsal:
Pro zájemce:
Dal jsem na Uloz.to komiks Temná věž - Zrod Pistolníka v češtině.

Dark Tower - Gunslinger Born 1-7

Temná věž jako komiks! Darktower1gunslingerborjb7

JAZYK: CZ

POPIS:Jedná se o dobrodružství Rolanda, Alaina a Cuthberta ve světě,který se hnul.

DOWNLOAD LINKS:

kód:
http://uloz.to/3615690/dark-tower-1-gunslinger-born-1-7-cz-.rar

Mě to nejde stáhnout, píše mi to chybu Mad Nemohl by jsi mi to poslat na mail? A to vyšlo v češtině nebo je to amatérský překlad. Sama jsem se o něj pokoušela, ale skončila jsem asi u 5. stránky Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyTue Jan 12, 2010 4:35 pm

JO tak už jsem to stáhla! DĚKUJU MOC!!!


Naposledy upravil S1M0NE dne Wed Jan 13, 2010 1:43 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyWed Jan 13, 2010 1:01 am

S1M0NE:Je to amatérský překlad,ale vcelku povedený.Příjemné počtení a pokoukání!
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyWed Jan 13, 2010 1:44 am

leon66 napsal:
S1M0NE:Je to amatérský překlad,ale vcelku povedený.Příjemné počtení a pokoukání!

Tvoje práce??
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyWed Jan 13, 2010 5:51 pm

Kdepak,tolik času nemám,náhodou jsem na to narazil na netu.
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! EmptyWed Jan 13, 2010 6:14 pm

aha ale jsem ráda, že to někdo udělala, protože českého vydání se asi jentak nedočkáme
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Sponsored content





Temná věž jako komiks! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná věž jako komiks!   Temná věž jako komiks! Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Temná věž jako komiks!
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Sága Temná věž-
Přejdi na: