King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Zfilmování Temné věže

Goto down 
+4
Shogin
beatbastard
Valkyra.A
S1M0NE
8 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptySat Feb 09, 2008 9:12 pm

Nejrozsáhlejší opus mistra hororu Stephena Kinga, sedmidílná Temná věž, se konečně dočká filmové podoby.

Rozsáhlá fantasy s prvky westernu, sci-fi a hororu vypráví o členovi dávno zapomenutého řádu Rolandovi, pátrajícím po mýtické Temné věži, která ale vůbec nemusí existovat.

Původně si s myšlenkou zfilmování opusu pohrával Frank Darabont, režisér, který na plátno mistrovsky převedl Kingovo Vykoupení z věznice Shawshank či Zelenou míli.

"Ale upřímně, jsou to spíš takové řeči do větru," uvedl Darabont v rozhovoru pro Kingovy fanouškovské stránky.

V tuto chvíli má totiž plné ruce práce s adaptací další Kingovy knihy, hororu The Mist (Mlha), která má mít premiéru letos v září.

Na zfilmování Temné věže se King nakonec dohodl se čtyřicetiletým režisérem a producentem J. J. Abramsem, který se podepsal pod třetí Mission:Impossible či pod seriál Ztraceni.

Otázkou zůstává, zda obsáhlou předlohu zpracují do jednoho celovečerního filmu, nebo zda natočí vícedílnou sérii.

Práce na projektu také nezačnou jen tak. Abrams má plné ruce práce příprav sci-fi filmu Star Trek XI, jehož premiéra bude příští rok.

Stephena Kinga si filmaři zvučných jmen všímají často. Kromě Darabonta už jeho knihy zpracovali například Brian De Palma, Rob Reiner či slavný Stanley Kubrick.

Oblíbený autor převážně hororových příběhů svou první knihu Carrie vydal v roce 1973. Od té doby má na svém kontě více než sedmdesát publikací a knihy jako Osvícení, To, Misery či Hřbitov zviřátek se řadí mezi klasiku ve svém žánru.

Spisovatel považuje Temnou věž za své klíčové, a zároveň i nejoblíbenější dílo - pracoval na něm dvaadvacet let. Celý příběh má v českém překladu 3214 stran textu.

zdroj: http://show.idnes.cz/stephen-king-necha-zfilmovat-temnou-vez-f0y-/filmvideo.asp?c=A070214_135403_filmvideo_efl
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Valkyra.A
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 2
Age : 38
Bydliště : Štěrboholy
Oblíbená Kingova kniha : Prokletí Salému
Oblíbená kingova postava : Rose Madder
Registration date : 04. 03. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyTue Mar 04, 2008 12:35 am

Na to se docela těším, jelikož jsem v temné věži četla jen první díl, tak jsem zvědavá jaké to bude ve filmové podobě. Třeba Prokletí Salému se mi strašně líbilo. A strašně se mi líbí když v některých filmech hraje sám Stephen King. Dům v růžích, Sleepwalkers a další.
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyTue Mar 04, 2008 11:25 am

Taky jsem na to zvědavá, ale doufám, že to nezkazí. Filmový propadák by jim asi žádný fanoušek temné věže neodpustil. Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
beatbastard
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 2
Age : 37
Bydliště : Kosice
Oblíbená Kingova kniha : Different Seasons
Oblíbená kingova postava : .....
Registration date : 10. 05. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptySat May 10, 2008 10:13 pm

Tak na to sa fakt tesim, len sa bojim o kvalitku dielka, snad to bude dalsi Utek z vaznice Shawshank alebo Zelena mila.


P.S. Nice Marla clip Simone
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyMon Jul 07, 2008 3:49 pm

beatbastard napsal:
Tak na to sa fakt tesim, len sa bojim o kvalitku dielka, snad to bude dalsi Utek z vaznice Shawshank alebo Zelena mila.


P.S. Nice Marla clip Simone

já bych byla rozhodně pro aby to rozdělili do víc dílů, protože napěchovat všechny díly do jednoho filmu ... s tim moc nesouhlasím.

PS: thx Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Shogin
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 39
Age : 30
Bydliště : Praha-východ, Klecany
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví, Zelená míle, Misery, Řbitov zviřátek, Dlouhý pochod, Nezbytné věci...
Oblíbená kingova postava : Jack Torrance, Paul Edgecombe, Andy Dufresne, Paul Sheldon, Todd Bowden, Larry Underwood...
Registration date : 10. 10. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptySat Oct 11, 2008 12:15 am

mno mohli by to natočit na více lidí, nejlépe jednotlivě, co kniha to film :-) uvidíme, každopádně do té doby musím všechny Temné věžě přečíst, zatím jsem četl jen povídku "Sestřičky z Elurie", což je údajně jakýsi bonus :-)
Návrat nahoru Goto down
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptySat Mar 07, 2009 12:34 am

No film je absolutně nemyslitelný, na díly možná :-)
Návrat nahoru Goto down
bombadil
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 33
Age : 49
Bydliště : CZ
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Roland z Gileadu
Registration date : 15. 06. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyTue Jun 16, 2009 4:50 pm

Ať to netočí, to špatně dopadne, to se natočit nedá, ať se na to proboha vykašlou!

(No ale o Pánu prstenů jsem si to myslel taky a nakonec se to sice úplně nepovedlo, ale není to úplně nejhorší, film sám o sobě je velmi pěkný a je vidět, že jej točil fanoušek JRRT - i když s knihou je to nesrovnatelné.)
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyMon Dec 07, 2009 7:27 pm

Když točit,tak podle mě co díl,to jeden film,jinak to nemá smysl,a další věc-koho obsadit do role Rolanda?Eastwood už je starej...
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyTue Dec 08, 2009 12:15 am

Do role Rolanda si taky nikoho neumím představit a vim ,že ať už by tam obsadili kohokoliv zkazí mi to představu z knihy.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyWed Dec 16, 2009 1:47 pm

Klidně bych si Dark Tower dovedl představit černobíle-https://www.youtube.com/watch?v=-66hqisIdsU&feature=related
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyWed Dec 16, 2009 3:26 pm

no nevim, já bych to tradši barevně, ale ten trailer se mi líbí
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyThu Dec 17, 2009 1:41 am

Mě by barva samozřejmě taky nevadila,ale v černobílém provedení by to bylo podle mě tajemnější.Nebo to střídat-scény z našeho světa černobíle a zbytek v barvě nebo naopak...
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyThu Dec 17, 2009 1:44 pm

jo tak to je dobrý nápad střídat ty barvy. jako jsem na to zvědavá jak se jim to povede, ale tak trochu předpokládám, že mi to dojem z knihy spíš zkazí.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
worvel
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 18
Age : 34
Bydliště : Studentská 20 Aš
Oblíbená Kingova kniha : To
Oblíbená kingova postava : Pistolník Roland z Gileadu
Registration date : 26. 02. 10

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyTue Aug 16, 2011 12:24 pm

Zdravím podle zatím dostupných zdroju jsem jse dočetl,že film bude ale né jeden ale tři a k tomu budou proložení dvouma seriálama.Tedy jeden film pak seriál zase film atd.A do postavy Ronalda tedy pistolníka obsadí Kevina Costnera.
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyTue Aug 16, 2011 3:00 pm

Doufám,že to naši koupí.Ale ten Costner-nevím,nevím.
Návrat nahoru Goto down
worvel
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 18
Age : 34
Bydliště : Studentská 20 Aš
Oblíbená Kingova kniha : To
Oblíbená kingova postava : Pistolník Roland z Gileadu
Registration date : 26. 02. 10

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyWed Aug 17, 2011 11:51 am

No jestli to naši koupí ještě není jisté,ale Kostner je zatím jistý pokud ho zase jako předešlého představitele neprohodí který se na to ale hodil lépe boužel si nemůžu vzpomenout na jeho jméno.navíc jem ted zjistil že nejnovější kniha o záchraně JFK bude i film který bude režírovat Jonathan Demme všemi známí hlavně režii Mlčení jehňátek takže se je na co těšit.
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyWed Aug 17, 2011 12:07 pm

No,doufejme,že se jim to povede.Já se k tomu ale stavím značně skepticky.
Návrat nahoru Goto down
worvel
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 18
Age : 34
Bydliště : Studentská 20 Aš
Oblíbená Kingova kniha : To
Oblíbená kingova postava : Pistolník Roland z Gileadu
Registration date : 26. 02. 10

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyWed Aug 17, 2011 12:18 pm

Takže ten herec co si měl střihnout před Kostnerem Pistolníka je Javier Bardem a co jsem se dočet budem si asi ještě muset ještě dosti počkat protože toto velkolepé dílo mělo mít na starosti studio Universal a režírovat ho měl Ron Howard.Ale zjistilo se že to stojí moc peněz takže se film + seriál měl předělávat a upravit do podoby levnější i to se nakonec povedlo,ale přesto se řeklo řeklo studio Universal NE.Ale údajně o toto dílo má už snad zájem studio Warner Bros tak snad už to vše výjde držme palce mohlo by to být velkolepý snímek.I když já tomu moc nevěřím. Pan Mistr King s takovou serii jako je Temná Věž tvořil a pracoval takovou dobu a opravdu se mu to povedlo.Takže si nemyslím,že to dají nějak dohromady aby to bylo velkolepí snímek.Filmu vytvořené s Kingova knížek jako Zelená Míle,Vykoupení z věznice Shawshank a Srdce v Atlantidě byly úžasně sfilmováné ale to bylo jen díky tomu že tam moc Kingovi,, nadpřirozenosti´´ není,ale fiml Pavučina snů,Nadaný žák,Kukuřičné děti se podle mě zcela nepovedly nebo třeba taková Mlha ještě větší blbost to prostě na Kingovo dílo nemá aní po kotníky.Takže budu držet palečky at to jakému koliv studiu co si to vema nakonec nastarost podaří a bude s toho velice dobrá podívana na kterou se bude dát podívat
Návrat nahoru Goto down
leon66
Pomalý mutant
Pomalý mutant
leon66


Poeet p?íspivku : 70
Age : 57
Bydliště : Útulné :-)
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž I. - VII
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 07. 12. 09

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyWed Aug 17, 2011 8:22 pm

Pravda,většina zfilmovaných Kingovek jsou paskvily,ale občas se najde klenot-viz.tebou zmiňované snímky + ještě snad Shinning a Dolores Clairbornová.Ale zpět k Temné věži-měli to nechat natočit Petera Jacksona.Vzhledem k tomu,jak se popral s Pánem prstenů,by určitě zvládl i tohle.Každopádně by to měl točit někdo,kdo má k sérii nějaký vztah,kdo je jí doslova posedlý,stejně jako byl Jackson posedlý Pánem pstenů.Vždyť s dnešními možnostmi by se dala Temná věž zfilmovat tak dokonale,že by sedli na prdel nejen fanoušci,ale i sám velký Štefan.Ale muselo by se to dělat srdcem a ne s vidinou balíku,který to vydělá.Howgh. Laughing
Návrat nahoru Goto down
worvel
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 18
Age : 34
Bydliště : Studentská 20 Aš
Oblíbená Kingova kniha : To
Oblíbená kingova postava : Pistolník Roland z Gileadu
Registration date : 26. 02. 10

Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže EmptyThu Aug 18, 2011 11:00 am

Jo to s tebou souhlasím vidina takového díla jako je temná věž si zaslouží nějakého pořádného režiséra jako například tvůj zmiňovaný Jackson někoho takového kalibru jako on by si to opravdu zasloužil no uvidíme jak se k tomu postaví studio Warner Bros a koho jako režiséra na to dílo zvolí
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Zfilmování Temné věže Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zfilmování Temné věže   Zfilmování Temné věže Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Zfilmování Temné věže
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Stephen King :: Novinky-
Přejdi na: