King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!

Goto down 
+5
Dana
karinga
andy666
hestian
S1M0NE
9 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySun Oct 12, 2008 5:21 pm

Na internetu jsem náhodou narazila na zmínku o Kingově plánované knize s názvem "Under the Dome". Rozhodla jsem se o ní zjistit víc. V rozhovoru ze 4.září uveřejněném na Stephenovo oficiálních stránkách se o nové knize zmiňuje, tady je překlad:

Pracujete na románu?

SK: Jasně. První návrh je téměř hotov.

Jak se jemenuje?

SK: Under the Dome (volně by se to dalo přeložit jako "Pod kopulí" ). Začal jsem jí psát, když mi bylo 25, nebo tak nějak, ale koncept byl příliš dlouhý, tak jsem to dal stranou.

Jak je to tedy dlouhé?

SK: O Bože. (smích) Dvojnásobek délky knihy Duma Key. Rukopis má přes 1500 stran. První návrh váží přes 19 liber.

Další co jsem zjistila je, že kniha má být spojením vlastně dvou Kingovo nedopsaných rukopisů "Tha Cannibals" a "Under the Dome", které nyní vytáhl z šuplíku a rozhodl se je přepracovat a vydat. King se k tomu vyjádřil: "Byly to dva velmi různé pokusy o vyjádření stejné myšlenky, jak se lidé chovají, když jsou odříznuti od společnosti, do které vždy patřili. Kanibalové se podle mě podobají Nezbytným věcem, které byli jakousi sociální komedií.

Zmínku o těchto dvou 'šuplíkových' rukopisech, jsem našla i v předmluvě ke knize Blaze:
"Za celou kariéru se mi podařilo ztratit ne jeden, ale dva docela slušné rozpracované romány. Under the Dome měl teprve padesát stránek, když zmizel, ale The Cannibals měli už přes dvě stě stran, když jsem je prohlásil za nezvěstné. Ani jeden jsem neměl v kopii. To bylo ještě před počítačovou érou a já jsem při psaní první verze nikdy nepoužíval kopírák - připadalo mi to strašně nafoukáné."

Jak to tak vypadá, nejspíš ty ztrcené nedopsané romány přece jen našel a my se snad brzo dočkáme objemné finální verze. Smile


Naposledy upravil S1M0NE dne Sun Oct 12, 2008 6:50 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
hestian
Cujo
Cujo
hestian


Poeet p?íspivku : 181
Age : 35
Bydliště : Beroun 2
Oblíbená Kingova kniha : Nezbytné věci
Oblíbená kingova postava : Leland Gant
Registration date : 05. 07. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySun Oct 12, 2008 6:44 pm

Shocked no mazec, tak už se na to těšim:)
Návrat nahoru Goto down
andy666
Pomalý mutant
Pomalý mutant
andy666


Poeet p?íspivku : 37
Age : 43
Bydliště : Lučenec - Slovenska republika
Oblíbená Kingova kniha : Prokletí Salemu, Nezbytné věci, Nočná smena, Mlha, Beznaděj
Oblíbená kingova postava : George Stark
Registration date : 15. 11. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyTue Nov 18, 2008 8:08 pm

malo by to vyjsť v USA na jeseň 2009. podľa podsledných reakcií našich vydavateľstiev na Kingove knihy, to bude určite v dohľadnej dobe aj u nás. o kanibaloch ešte asi nepísal, ak si dobre pamätám (okrem poviedky Nezmar z knihy Hmla - to bolo dosť nechutné Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyWed Nov 19, 2008 12:57 am

budu asi za blbce ale jeseň je v češtině který měsíc? Embarassed Smile jinak na knihu jsem už taky moc zvědavá.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyWed Nov 19, 2008 9:21 am

No tak to je mega:) rozhodně se těším na další mistovo dílo a myslím si, že mě nezklame:) to on neumí..
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
andy666
Pomalý mutant
Pomalý mutant
andy666


Poeet p?íspivku : 37
Age : 43
Bydliště : Lučenec - Slovenska republika
Oblíbená Kingova kniha : Prokletí Salemu, Nezbytné věci, Nočná smena, Mlha, Beznaděj
Oblíbená kingova postava : George Stark
Registration date : 15. 11. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyWed Nov 19, 2008 7:22 pm

jeseň je ročné obdobie - september-oktober-november, čiže září-říjen-listopad 2009 a potom predpokladám, že za pár mesiacov to bude aj v SR a ČR v kníhkupectvách Smile
sorry, ak som niečo napísal nejasne scratch
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyWed Nov 19, 2008 8:00 pm

jo dík za vysvětlení Very Happy no já myslim že to potrvá dýl než se to dostane k nám. Sad


Naposledy upravil S1M0NE dne Sat Mar 07, 2009 1:32 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySat Mar 07, 2009 12:13 am

Jsem nadšená! Nechci se rouhat, ale už jsem napůl čekala, že po Temné veži se odebere na odpočinek...nic ve zlým!!!!!
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySat Mar 07, 2009 1:32 am

Neblázni, jen to ne Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySat Mar 07, 2009 1:46 am

No připravit se na to musíme...doufejme, že má v šuplíku ještě spoustu ležáků :-)
Návrat nahoru Goto down
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyThu Jul 09, 2009 2:54 am

nestrašte tak jak píše king to neumí nikdo a už ho taky nikdo nenahradí.
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySat Jul 11, 2009 12:20 pm

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Under_the_Dome

Tak takhle má vypadat obálka k nové knize Under the dome, která v USA vyjde 10. listopadu 09.
Počet stran: 1088

Máme se na co těšit Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySun Nov 08, 2009 5:43 pm

Zde se můžete podívat na povedenou upoutávku ke knize Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
karinga
Cujo
Cujo
karinga


Poeet p?íspivku : 203
Age : 31
Bydliště : Brno
Oblíbená Kingova kniha : Osvícení, Pavučina snů
Oblíbená kingova postava : Danny, Duddits a Henry, Dave
Registration date : 10. 10. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyMon Nov 09, 2009 10:54 pm

A kdypak asi vyjde u nás?
Návrat nahoru Goto down
http://karinga.blog.cz
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyTue Nov 10, 2009 4:37 pm

no ja som mal tiež strach, že King sa po Temnej veži a poviedkach Za soumraku dá na dôchodok a preto ma veľmi potešila info o ,,knihe zo zásuvky,,. A cez 1000 strán, paráda, teraz len čakať kedy sa dostane aj k nám...
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyTue Nov 10, 2009 5:04 pm

bohužel nevím, kdy vyjde u nás. Možná pak zkusim napsat do Bety.
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptySun Nov 22, 2009 6:16 pm

Spielberg a King uvězněni v tajemném dómu - 22.11.2009

Knihy autorů zvučných jmen se obvykle propagují i zveřejněním zprávy o prodeji filmových či televizních práv. Stephen King právě vydal nový tisícistránkový epos Under the Dome, k němuž se okamžitě začala připravovat televizní adaptace. King samozřejmě nespolupracuje s každým, kdo mu zazvoní u dveří; tohle vypadá na opravdu královský podnik – minisérii vyprodukuje studio DreamWorks, zosobněné samotným Stevenem Spielbergem. Všichni dobře víme, jak vypadají Spielbergem produkované minisérie, zmiňme alespoň Bratrstvo neohrožených či napjatě očekávaný tichomořský „spin-off“ Pacific. Na co se tedy můžeme těšit? Under the Dome je nadpřirozený thriller, v němž malé městečko někde v Maine znenadání odřízne od okolního světa tajemné silové pole, podobné skleněné báni (vzpomínáte na Simpsonovi ve filmu? ;-)). Uvnitř záhy vypukne nejen boj o přežití, ale i válka mezi různými skupinami obyvatel a místními politiky, z nichž se stanou něco jako „klanoví vůdci“. Román vychází z nepublikovaného Kingova textu z 80. let, který nesl výmluvný název The Cannibals. Jak jinak, sérii bychom měli vidět ve vysílání HBO.

Tak čo, tešíte sa???
Návrat nahoru Goto down
plomo
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 1
Age : 30
Bydliště : Chocnějovice
Oblíbená Kingova kniha : Puls
Oblíbená kingova postava : Bobr Claredon
Registration date : 11. 04. 10

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyThu Apr 22, 2010 7:27 pm

Dámy a pánové, výtečná zpráva; dle e-mailu pí. Zdeňky Šnajdrové je "Under the Dome" momentálně na překladu. Vydání tedy Beta předběžně plánuje na podzim letošního roku. Dále se nyní překládá také "Stephen King goes to the Movies".
Já osobně se na knihu velmi těším, ač s panem Kingem teprve začínám.
Návrat nahoru Goto down
Ifcha
Nováček
Nováček



Poeet p?íspivku : 4
Age : 40
Bydliště : Karlovy Vary
Oblíbená Kingova kniha : Temná věž
Oblíbená kingova postava : Eddie Dean z New Yorku
Registration date : 03. 06. 08

Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! EmptyMon Sep 13, 2010 3:54 pm

V edičním plánu Bety je kniha pod českým názvem "Pod kupolí" ve druhé polovině tohoto roku, čili už brzy. Už se nemůžu dočkat!

http://www.databazeknih.cz/novinky/pod-kupoli-novy-roman-stephena-kinga-u-nas-vyjde-jiz-letos-33
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty
PříspěvekPředmět: Re: Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!   Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran! Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Under the Dome - nová 'šuplíková' kniha má mít přes 1500 stran!
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Stephen King :: Novinky-
Přejdi na: