King of horror / forum Stephena Kinga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptySat Mar 01, 2008 4:17 pm

Průvodce spisovatelskou zkušeností proslulého autora hororových bestsellerů aneb kurzy tvůrčího psaní pro mírně pokročilé. Druhé vydání, v tomto překladu první.
Líčením humorných a někdy i mírně šokujících životních momentů, téměř vždy spojených s literaturou, jazykem a textem autor obhajuje svůj názor vyslovený v úvodu, že spisovatelem se již člověk rodí a jinak to nejde. Znamená to, že již předem musí být do života obdařen talentem, který by měl, pokud by chtěl získat spisovatelské renomé, rozvíjet každodenním cvičením, to jest četbou a spisbou. Způsob, jakými jsou autorovy vlastní, někdy až osobní zkušenosti a rady čtenáři k zvážení předávány, nezapřou vzdělaného pedagoga a člověka se střízlivým a shovívavým pohledem na svět.

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) 4366nm8 O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Kn2002212101256aa7
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
Dana
Pomalý mutant
Pomalý mutant
Dana


Poeet p?íspivku : 104
Age : 43
Bydliště : Valmez
Oblíbená Kingova kniha : Svědectví
Oblíbená kingova postava : Stu
Registration date : 17. 06. 08

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptyTue Jun 17, 2008 11:17 am

Kniha je velice zábavná a čtivá a hlavně z části autobiografická.
Určitě doporučuju i těm, kteří o psaní žádný zájem nejeví..
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptyTue Oct 14, 2008 9:18 pm

Naprosto perfektní, líbili se mi jak příběhy z kingova života tak i rady pro začínající spisovatele, které se rčitě šiknou. nejvíc se mi líbila ta čast že psaní je vlastně telepatie, o tom králíkovi no kdo čel tak asi ví o co de, kdo nečetl rozhodně doporučuji! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptyTue Apr 13, 2010 9:14 pm

No poďme nato trošku z inej strany. Knihu by som rozdelil na 2 celky- tzv curicculum vitae a O Psaní. Ja som človek, ktorý sa stať spisovateľom nechce a písanie ho preto nezaujíma a používa ho len ako nástroj vyjadrovania. Takže mňa táto kniha pre moju chybu a moju neznalosť, nezáujem o písanie veľmi nenadchla. Ale POZOR je to moja chyba lebo kniha sa vola O PSANÍ takže je jasne, že sa tam bude rozoberať ako treba písať, a môžem si zato sám, že ma písanie nezaujíma. Pre tých, ktorí sa písaniu venujú alebo chcú venovať je táto kniha niečo ako biblia, pretože najlepší spisovateľ Vám tu dá naozaj veľmi cenné rady ohľadom písania. Veľmi šikovne a jednoducho tu King zhrnie všetko, čo treba o písaní vedieť a ukaže Vám to aj s príkladmi, čo je veľmi praktické.
Mňa osobne zaujal ten druhý celok, kde King opisuje svoj život a jeho začiatky s pisaním. Veľmi sa mi páčilo, že King tu opisuje aj jeho alkoholové a drogové časy a nebojí sa opisovať dopodrobna ani jeho vážnu nehodu- klobúk dole, že to zvládol. Naozaj som sa o Kingovi veľa dozvedel a aj pre tých, čo sú na tom s písaním ako ja túto knihu určite musia vlastniť, lebo nikde inde sa nedozviete nič viac o kráľovi a to ešte z jeho vlastných myšlienok, ktoré dal na papier. Považujem to za taký jeho životopis, ktorý bol naozaj veľmi pestrý a v niektorých momentoch aj vtipný. Táto kniha je určená tým, čo už majú nejaké Kingovky za sebou, lebo Steve tu rozoberá podrobne nejaké svoje diela, tak aby, tí čo z Kingom začínajú neboli ochudobnení. PS: písanie je mágia a kdo chce písať, musí veľa čítať...
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptyWed Apr 14, 2010 4:38 pm

já se o psaní zajímám, tekže mě bavily bě části knihy...jak Kingovo život, tak rady pro spisovatele Very Happy jinak pokud by jsi chtěl podrobnější informce o jeho životě, doporučuji jeho životopis od Lisy Rogakové "Mistr Strachu". Sice to není z pera samotného Kinga, takže to není úplně ono, ale autorka ho tam často cituje a uvádí třeba různé útržky z rohovorů. Zatím sem asi na 20-té straně, takže nemůžu soudit celou knížku, ale myslím, že to je ohledně Kingova života ještě podrobnější než "O psaní". I když, není to King...
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
oknaj
Pomalý mutant
Pomalý mutant



Poeet p?íspivku : 30
Age : 37
Bydliště : slovakia
Oblíbená Kingova kniha : poviem, až keď prečítam všetky
Oblíbená kingova postava : Pennywisse, Roland
Registration date : 28. 07. 09

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptyThu Apr 15, 2010 7:26 pm

ano, tú knihu mám a uvažoval som nad tým, že si ju hned po O Psaní prečítam, ale uz som čítal za sebou 6 kingoviek, tak som si povedal,že si dám malú pauzičku. Teraz som sa pustil do Clive Barker- První kniha krve, samozrejme by som sa do nej nepúšťal, ale keď Barkera odporúča samotný King, tak...
Návrat nahoru Goto down
S1M0NE
Admin
Admin
S1M0NE


Poeet p?íspivku : 426
Age : 32
Bydliště : Č.Budějovice
Oblíbená Kingova kniha : Čaroděj a sklo
Oblíbená kingova postava : Roland Deschain z Gileadu
Registration date : 07. 02. 08

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptyThu Apr 15, 2010 8:40 pm

Od Barkera jsem četla myslím Druhou knihu krve...taky na doporučení Kinga, ale nějak mě moc nenadchl, radši jsem se pak vrátila zas ke Kingovi (v rámci hororů) i když pár zajíímavých povídek by se u Barkera taky našlo.

Jinak ten životopis Mistr hororu je zajímavý, ale narazila jsem tam už na dost věcí, které už byly řečeny v O psaní, ale zatím mě to baví. Kombinuji to s další kongovkou Vlci z Cally
Návrat nahoru Goto down
http://www.fangtasia.cz
roubas
Pomalý mutant
Pomalý mutant
roubas


Poeet p?íspivku : 123
Age : 38
Bydliště : Benediktska 16 Praha-1
Oblíbená Kingova kniha : rbitov zviratek a spol.
Oblíbená kingova postava : Roland
Registration date : 05. 02. 09

O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) EmptySat Dec 08, 2012 10:42 pm

PASÁŽ O PSANÍ JE SKVĚLÁ JE POZNAT ŽE KING DĚLAL UČITELE A ŽIVOTOPIS MISTRA JE STRUČNÝ ALE ZÁBAVNÝ,LISA ROGAKOVÁ - MISTR STRACHU JSEM ČETL TAKY,NENÍ TO ŠPATNÉ JINAK BARKERA MÁM MOC RÁD JEHO POPIS SADISMU A SEXU JE DOKONALÝ TROUFÁM SI TVRDIT PO KINGOVI NEJLEPŠÍ AUTOR ALESPON U MĚ,JINAK CHÁPU NA NĚKOHO MUŽOU PUSOBIT JEHO DÍLA NECHUTNĚ
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty
PříspěvekPředmět: Re: O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)   O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
O psaní: Memoáry o řemesle / On writing: A memoir of the craft (2000)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Rostlina / The Plant (2000)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
King of horror / forum Stephena Kinga :: Literární díla :: Knihy-
Přejdi na: